Για ακόμα μία φορά η Κ19 του Παναθηναϊκού δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησε και γνώρισε την ήττα στη μοναδική ευκαιρία που δημιούργησε ο αντίπαλος. Κάπως έτσι ο Αστέρας Τρίπολης έφυγε νικητής από το «Γ. Καλαφάτης» με 1-0.

Οι Πράσινοι ήταν σαφώς ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο αλλά είχαν βιαστικές επιλογές στην τελική προσπάθεια. Σαν να μην έφτανε αυτό στη μοναδική φάση που έφτιαξε ο Αστέρας, πέτυχε γκολ. Σττο 18ο λεπτό ο Αλί Μπαμπά σούταρε έξω από την περιοχή και αιφνιδίασε τον Μπότσαρη. Στο δεύτερο ημίχρονο το τερέν βάρυνε και δεν βοηθησε τις προσπάθειες των παικτών του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου. Στα θετικά η επανεμφάνιση του Σωτήρη Αλεξανδρόπουλου μετά το σοβαρό τραυματισμό που τον άφησε εκτός δράσης για 9 μήνες.

Παναθηναϊκός: Μπότσαρης, Βαγιαννίδης, Καραγιάννης, Σπίνος, Παρασκευόπουλος, Ηλιάδης, Σερπέζης, Αθανασακόπουλος, Ζαγαρίτης, Σέχου, Τζαβίδας. Αγωνίστηκαν και οι Παπαδόπουλος, Σαμαράς, Αλεξανδρόπουλος.