Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες η ομάδα Νέων του Παναθηναϊκού επικράτησε 3-0 της αντίστοιχης του ΟΦΗ στο παιχνίδι που έγινε την Κυριακή στο «Γ. Καλαφάτης».

Οι Πράσινοι κυριάρχησαν από το ξεκίνημα. Στο 1ο λεπτό ο Αλεξανδρόπουλος σούταρε για να αποκρούσει ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ ενώ στο 7ο λεπτό ο Σαμαράς έχασε τετ α τετ. Στο 33′ ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ με σουτ του Σαμαρά από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με ακόμα μία καλή χαμένη ευκαιρία για το Τριφύλλι με τον Αλεξανδρόπουλο.

Στο 55′ ήρθε το 2-0 όταν από σέντρα του Σαμαρά ο Βαγιαννίδης σκόραρε με κεφαλιά. Στο 73′ ο Καλομοίρης σούταρε για να αποκρούσει ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 85′ ο Παπαδόπουλος με όμορφο σουτ.

Παναθηναϊκός: Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Ζωγραφάκης, Σαντικάι (59′ Παπαθανασίου), Παλασκώνης, Μαυρουδής, Αλεξανδρόπουλος (65′ Κώστας), Ηλιάδης, Σαμαράς, Σούλτσε (74′ Παπαδόπουλος), Καλομοίρης.