ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

2' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΒΙΚΤΩΡ ΚΛΩΝΑΡΙΔΗΣ

Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Από εκτέλεση κόρνερ του Εμποκού από αριστερά η άμυνα έξιωξε εκτός περιοχής, όπου ο Κλωναρίδης κατέβασε την μπάλα και σούταρε δυνατά με το δεξί για να αναγκάσει τον Γιαννιώτη σε πολύ δύσκολη επέμβαση στη δεξιά γωνία του. Στην επαναφορά ο Βιγιαφάνιες προσπάθησε να γυρίσει την μπάλα με το κεφάλι, αλλά όντας πολύ πλάγια, σχεδόν στην γραμμή του άουτ, δεν τα κατάφερε.

9' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΛΟΥΚΑΣ ΒΙΓΙΑΦΑΝΙΕΣ

Εξυπνη κάθετη στην πλάτη της άμυνας του Πανιωνίου από τον Εμποκού με τον Γιαννιώτη να βγαίνει εκτός περιοχής και να προλαβαίνει οριακά τον Βιγιαφάνιες διώχνοντας την μπάλα στο πλάι

12' ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ZOZE ΚΑΡΛΟΣ "ΖΕΚΑ" ΓΚΟΝΣΑΛΒΕΣ

Βαθιά μπαλιά από την άμυνα του Πανιωνίου για τον Μασούντ που φεύγει στην πλάτη του Ζέκα, ο οποίος δεν προλαβαίνει να κόψει την μπάλα και ανατρέπει τον αντίπαλό του τραβώντας τον από πίσω λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά. Ο διαιτητής δείχνει απευθείας κόκκινη κάρτα και αποβάλει τον αρχηγό του Παναθηναϊκού.

13' ΣΧΟΛΙΟ

Αμέσως μετά την αποβολή ο Εμποκού έρχεται μέσα αριστερά και ο Βιγιαφάνιες μέσα δεξιά με τον Κλωναρίδη να μένει στο πλευρό του Μπεργκ σε σχηματισμό 4-3-2

20' ΣΧΟΛΙΟ

Ο Βιγιαφάνιες έχει έρθει δίπλα στον Κουρμπέλη στα χαφ και ο Κλωναρίδης έχει μετακινηθεί δεξιά με τον Μπεργκ να μένει μόνος στην επίθεση και τη διάταξη του Παναθηναϊκού να έχει μετατραπεί σε 4-4-1

27' ΣΧΟΛΙΟ

Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Βιγιαφάνιες λόγω τραυματισμού, του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες και προς το παρόν ο Παναθηναϊκός αγωνίζεται με 9 παίκτες

29' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ

Κίτρινη στον παίκτη του Παναθηναϊκού για αψιμαχία με τον Ρισβάνη μετά από σκληρό φάουλ του τελευταίου στον Μπεργκ

ΣΠΥΡΟΣ ΡΙΣΒΑΝΗΣ

Κίτρινη και στον αμυντικό του Πανιωνίου για το φάουλ στον Μπεργκ

31' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΙΩΠΗΣ

Κίτρινη κάρτα στον μέσο του Πανιωνίου που διαμαρτυρήθηκε έντονα στον διαιτητή ζητώντας φάουλ υπέρ της ομάδας του

32' ΑΛΛΑΓΗ
ΝΙΚΟΣ ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ

Αναγκαστική αλλαγή με τον Μαρινάκη να παίρνει τη θέση του Βιγιαφάνιες

34' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΜΑΡΚΟΥΣ ΜΠΕΡΓΚ

Κίτρινη στον Σουηδό επιθετικό του Παναθηναϊκού για μαρκάρισμα στον Μασούντ στο χώρο του κέντρου

36' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΠΟΛ ΖΟΣΕ ΕΜΠΟΚΟΥ

Ο Εμποκού βρίσκεται σε θέση έξω αριστερά, ελίσσεται, συγκλίνει και σουτάρει με το δεξί πέντε μέτρα έξω από την περιοχή με την μπάλα να καταλήγει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Γιαννιώτη

37' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΦΑΡΝΤΟΥ ΜΟΧΑΜΕΝΤ ΜΠΕΝ

Επίθεση του Πανιωνίου από τον άξονα και πάσα δεξιά στον Μπεν, ο οποίος συγκλίνει και μπαίνοντας στην περιοχή σουτάρει συρτά προς τρην αριστερή γωνία με το αριστερό με τον Βλαχοδήμο να μπλοκάρει

38' ΓΚΟΛ

Ο Μπεργκ συνδυάζεται με τον Χουλτ και βρίσκεται με την μπάλα έξω από τη μεγάλη περιοχή και αριστερά. Ο Εμποκού του δίνει στήριγμα από αριστερά, αλλά ο Σουηδός κινείται για λίγο παράλληλα έξω από την περιοχή και σουτάρει δυνατά αναγκάζοντας τον Γιαννιώτη σε δύσκολη απόκρουση χαμηλά αριστερά. Η άμυνα όμως αργεί να διώξει την μπάλα εκτός περιοχής κι όταν το κάνει ο Μασούρας υπό την πίεση του Κλωναρίδη, αυτή καταλήγει και πάλι στον Σουηδό στράικερ, ο οποίος από το ύψος της μεγάλης περιοχής σουτάρει δυνατά, συρτά και διαγώνια νικώντας αυτή τη φορά τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων και στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας για να γράψει το 1-0 για τον Παναθηναϊκό!

45' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΣΟΤΖΑΕΪ ΜΑΣΟΥΝΤ

Δυνατό σουτ του Ιρανού από τα 25 μέτρα και αριστερά προς την εστία αναγκάζει τον Βλαχοδήμο να διώξει σε κόρνερ με υπερένταση

50' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΣΑΜΕΝΤ ΓΙΕΣΙΛ

Σουτ του Γεσίλ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και αριστερά στην αγκαλιά του Βλαχοδήμου

51' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Νέα επίθεση του Πανιωνίου από αριστερά με τον Μασούντ να γυρίζει την μπάλα προς το πέναλτι από τη γραμμή του άουτ και τον Μπεν να προσπαθεί με γυριστό να σκοράρει αλλά μετά από κόντρα στον Κουτρουμπή η μπάλα καταλήγει κόρνερ

56' ΓΚΟΛ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΣΟΥΡΑΣ

Ωραίος συνδυασμός για τους γηπεδούχους με τον Μασούντ να βρίσκει με λόμπα τον Μπεν στο ύψος του πέναλτι και αριστερά κι αυτόν να στρώνει με το κεφάλι παράλληλα στον Μασούρα, ο οποίος με νέα κεφαλιά νίκησε τον Βλαχοδήμο στέλνοντας την μπάλα στη δεξιά του γωνία και ισοφαρίζοντας το σκορ σε 1-1

58' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Ωραία ενέργεια του Μασούρα από αριστερά και γύρισμα στην περιοχή, όπου ο Γεσίλ γύρισε το σώμα του και σούταρε από το ύψος περίπου της περιοχής με την μπάλα να καταλήγει άουτ λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι

62' ΑΛΛΑΓΗ
ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ ΛΕΤΟ

Στη θέση του Κλωναρίδη ο Λέτο που παίρνει θέση στο πλευρό του Μπεργκ

65' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Στην αντεπίθεση ο Πανιώνιος, με τον Μασούντ να ανοίγει αριστερά στον Μπεν που φεύγει γρήγορα και επιχειρεί να γυρίσει παράλληλα στον Σιώπη που μπαίνει μόνος στην περιοχή, αλλά ο Μολέντο, μόνος ανάμεσα στους δύο, κόβει τελευταία στιγμή την πάσα και τη στέλνει κόρνερ

70' ΑΛΛΑΓΗ
ΛΑΖΑΡΟΣ ΛΑΜΠΡΟΥ

Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο με τον Λάμπρου στη θέση του Μασούρα

74' ΣΧΟΛΙΟ

Χτυπά στο κεφάλι ο Μέστο που μένει στον αγωνιστικό χώρο και δέχεται τις πρώτες βοήθειες

75' ΑΛΛΑΓΗ
ΝΟΥΝΟ ΡΕΪΣ

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μέστο και αντικαθίσταται από τον Ρέις με τον Παναθηναϊκό να "κλείνει" τις αλλαγές του

79' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Από λάθος απόκρουση του Κουρμπέλη ο Γεσίλ φεύγει στην πλάτη της άμυνας και φτάνοντας στο ύψος της μεγάλης περιοχής πασάρει στον Σιώπη που μπαίνει στην περιοχή με μέτωπο στην εστία, αλλά πριν πλασάρει ο Μολέδο με τάκλιν τον σταματά. Η μπάλα παίρνει περίεργη πορεία προς την εστία, αλλά ο Μολέντο και πάλι διώχνει με υπερένταση πριν περάσει τη γραμμή

81' ΑΛΛΑΓΗ
ΚΕΒΙΝ ΤΑΠΟΚΟ

Στη θέση του Γεσίλ ο Ταπόκο

86' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΡΟΝΤΡΙΓΚΟ ΜΟΛΕΝΤΟ

Κίτρινη στον  Βραζιλιάνο για μαρκάρισμα σε εναέρια μονομαχία με τον Ταπόκο

87' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Γύρισμα του Μπεν από δεξιά κοντά στη γραμμή του άουτ από το ύψος της περιοχής προς το δεύτερο δοκάρι όπου υο Ρισβάνης μόνος προ κενής εστίας από τα δύο μέτρα δεν βρίσκει την μπάλα για να τη σπρώξει στα δίχτυα

89' ΣΧΟΛΙΟ

Σε διεκδίκηση της μπάλας, ο Ρισβάνης χτυπά με τον αγκώνα τον Μπεργκ στο πρόσωπο, αλλά ο διαιτητής δεν δείχνει τη δεύτερη - προφανή - κίτρινη κάρτα στον αμυντικό οτυ Πανιωνίου

91' ΑΛΛΑΓΗ
ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΣΑΒΒΙΔΗΣ

Τελευταία αλλαγή και για τον Πανιώνιο με τον Σαββίδη στη θέση του Μασούντ

92' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Εκπληκτική ενέργεια από τον Εμποκού από αριστερά όπου αδειάζει τρεις παίκτες πάνω στη γραμμή του άουτ και μπαίνει στην περιοχή πασάροντας στο πρώτο δοκάρι όπου όμως ο Γιαννιώτας προλαβαίνει την προβολή του Μπεργκ και μπλοκάρει την μπάλα

92' ΣΧΟΛΙΟ

Στη συνέχεια της προηγούμενης φάσης ο Γιαννιώτης αφού μπλοκάρει την μπάλα σηκώνεται και κλωτσάει τον πεσμένο Μπεργκ, ο οποίος πάει να σηκωθεί με τον Τασουλή να τον σπρώχνει

94' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Εκτέλεση φάουλ του Εμποκού από αριστερά στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά στρώσιμο του Κουτρουμπήπρος τον Λέτο στο ύψος του πέναλτι με τον Αργεντίνο να κοντρολάρει με το στήθος και να σουτάρει δυνατά με το αριστερό και τον Γιαννιώτη να σώζει τον Πανιώνιο διώχνοντας την μπάλα σε κόρνερ

96' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΝΟΥΝΟ ΡΕΪΣ

Κίτρινη στον Πορτογάλο για τράβηγμα από τη φανέλα στο χώρο του κέντρου

97' ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Λήξη της αναμέτρησης με τις ομάδες να μένουν στο 1-1 και να μοιράζονται τους βαθμούς