ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

9' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΟΜΡΙ ΑΛΤΜΑΝ

Τρομερή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ανάπτυξη από αριστερά εξαιρετικό 1-2 μεταξύ Λουντ και Μολίνς με τον Φινλανδό να γυρίζει την μπάλα μέσα από την περιοχή παράλληλα με την εστία προς το δεύτερο δοκάρι, όπου Αλτμαν και Χατζηγιοβάννης πέφτουν πάνω της και τη στέλνουν πάνω από τα δοκάρια από το ένα σχεδόν μέτρο

14' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΓΚΙΓΕΡΜΟ ΜΟΛΙΝΣ

Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Εξαιρετική κάθετη του Ζέκα από το χώρο του κέντρου βρίσκει τον Αλτμαν στην πλάτη της άμυνας εντός περιοχής. Ο Ισραηλινός κοντρολάρει και η άμυνα διώχνει με προβολή πριν το πλασέ αλλά κάτοχος της μπάλας γίνεται ο Μολίνς, ο οποίος ελίσσεται αριστερά και στο ύψος της μικρής περιοχής, αλλά του πλασέ του διώχνει σε κόρνερ ο Μπεζοτόσνι

20' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΝΤΙΟΝ ΜΑΛΟΝΕ

Κάρτα στον μέσο των γηπεδούχων για αντικανονική προβολή στον Κουλιμπαλί στο χώρο του κάντρου

26' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Ο Ζέκα κάνει κάθετα την κούρσα και πασάρει αριστερά στον Μολίνς, ο οποίος πλασάρει με τη μία από το ύψος της περιοχής και αριστερά με τον Μπεζοτόσνι να διώχνει και πάλι πλάγια

27' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΡΟΜΠΙΝ ΛΟΥΝΤ

Από ανέβασμα του Μολέντο η μπάλα φτάνει στον Λουντ ο οποίος δοκιμάζει το πόδι του πέντε περίπου μέτρα έξω από την περιοχή αλλά άστοχα

33' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Νέα ευκαιρία για τους "πράσινους". Σλάλομ του Χατζηγιοβάνη και διείσδυση στην περιοχή από δεξιά και παράλληλο γύρισμα από το ύψος της μικρής περιοχής. Ο Κουρμπάνοφ προλαβαίνει τον Λουντ την τελευταία στιγμή και από την προβολή του η μπάλα φεύγει ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι, κόρνερ

35' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΡΟΝΤΡΙΓΚΟ ΜΟΛΕΝΤΟ

Σέντρα του Χατζηγιοβάνη από δεξιά βρίσκει τον Μολέντο στο δεύτερο δοκάρι αλλά πλάγια, σχεδόν στη γραμμή του άουτ, με την κεφαλιά του Βραζιλιάνου να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

45' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Πρώτη ευκαιρία για την Γκαμπάλα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Επειτα από σωστή κυκλοφορία, η μπάλα έφτασε στον Μαλόουν στον κεντρικό άξονα και στο ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά το πλασέ του έφυγε έξω από το αριστερό δοκάρι του Βλαχοδήμου πουέλεγχε τη φάση

45' ΣΧΟΛΙΟ

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τον Παναθηναϊκό καθολικά ανώτερο, να έχει την κατοχή της μπάλας και τις ευκαιρίες αλλά τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς σκορ

51' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ

Κίτρινη στον Φινλανδό για παρεμπόδιση εκτέλεσης φάουλ

52' ΓΚΟΛ
ΣΤΙΒΕΝ ΤΖΟΖΕΦ ΜΟΝΡΟΣΕ

Φάση διαρκείας έξω από την περιοχή του Παναθηναϊκού με την μπάλα να καταλήγει στα αριστερά στον Μονρόουζ. Αυτός περνάει πάνω στη γραμμή του άουτ τον Κουλιμπαλί και γυρίζει προς τη μικρή περιοχή την μπάλα, η οποία βρίσκει στο πόδι του Μολέντο και καταλήγει στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Βλαχοδήμου.

56' ΑΛΛΑΓΗ
ΛΟΥΤΣΙΑΝΟ ΝΕΒΕΣ

Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Λουτσιάνο να αντικαθιστά τον Αλτμαν

59' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Και πάλι ο Μονρόουζ διεισδύει από αριστερά, αλλά το πλασέ του βγάζει με εντυπωσιακή εκτίναξη ο Βλαχοδήμος

61' ΑΛΛΑΓΗ
ΜΠΡΑΪΑΝ ΚΑΜΠΕΣΑΣ

Στη θέση του Χατζηγιοβάνη ο Καμπέσας, δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό

62' ΣΧΟΛΙΟ

Ο Καμπέσας πηγαίνει αριστερά και ο Λουντ μεταφέρεται δεξιά στη θέση του Χατζηγιοβάνη

63' ΓΚΟΛ

Καλή ανάπτυξη από τον Παναθηναϊκό με την μπάλα να μεταφέρεται ωραία από αριστερά δεξιά. Σέντρα του Κουλιμπαλί προς το δεύτερο δοκάρι, γύρισμα με το κεφάλι από τον Μολίνς προς το πέναλτι, όπου ο Λουντ με φοβερό βολ πλανέ δεν αφήνει την μπάλα να σκάσει και κεραυνοβολεί τον Μπεζοτόσνι ισοφαρίζοντας το σκορ σε 1-1

67' ΓΚΟΛ

Ολική ανατροπή για τον Παναθηναϊκό! Ο Λουντ επιτίθεται από δεξιά, γυρίζει στον Λουτσιάνο, κι αυτός στον Καμπέσας, ο οποίος στριφογυρίζει αριστερά και εντός περιοχής και σουτάρει συρτά με το αριστερό στέλνοντας την μπάλα στην απέναντι γωνία για να γράψει το 1-2 και να δώσει τεράστιο προβάδισμα πρόκρισης στην ομάδα του

71' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Ο Λουντ συνδυάζεται με τον Λουτσιάνο και εφορμά προς την αντίπαλη περιοχή από δεξιά συγκλίνοντας, πλασάρει με το δεξί αλλά ο Στάνκοβιτς καταφέρνει να αλλοιώσει την μπορεία της μπάλας, η οποία καταλήγει κόρνερ

74' ΑΛΛΑΓΗ
ΦΑΜΟΥΣΑ ΚΟΝΕ

Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους με τον Κονέ να αντικαθιστά τον Νταμπό στην επίθεση

75' ΑΛΛΑΓΗ
ΑΣΙΦ ΜΑΜΑΝΤΟΦ

Στη θέση του Χουσείνοφ ο Αζέρος

79' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Φοβερή κούρσα του Χουλτ από αριστερά, ανοίγει την μπάλα δεξιά στον Λουτσιάνο, ο οποίος σεντράρει στο δεύτερο δοκάρι στον Μολίνς. Ο Σουηδός όμως καθυστερεί και η ευκαιρία χάνεται

80' ΑΛΛΑΓΗ
ΝΟΥΝΟ ΡΕΪΣ

Στη θέση του Μολίνς ο Πορτογάλος μέσος με τον Παναθηναϊκό να κλείνει τις αλλαγές του

80' ΑΛΛΑΓΗ
ΕΛΒΙΝ ΜΑΜΑΝΤΟΦ

Τρίτη αλλαγή και για τους γηπεδούχους με τον Ελβίν Μαμάντοφ να αντικαθιστά τον Μαλόουν

81' ΣΧΟΛΙΟ

4-3-3 η διάταξη του Παναθηναϊκοόυ πλέον με τους Καμπέσας και Λουντ αριστερά και δεξιά αντίστοιχα και τον Λουτσιάνο στην κορυφή

82' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Απίθανη διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Από πλάγιο του Χουλτ ο Καμπέσας φεύγει στην πλάτη της άμυνας από αριστερά, μπαίνει στην περιοχή επιχειρεί να πλασάρει, αλλά ο Μπεζοτόσνι τον κερδίζει στο τετ-α-τετ. Η μπάλα πηγαίνει στον Ζέκα, ο οποίος τη γυρίζει στο πέναλτι με τον Λουντ να κάνει την προβολή προ κενής εστίας και να αστοχεί

93' ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Λήξη της αναμέτρησης με τον Παναθηναϊκό να παίρνει πανάξια δεύτερη νίκη και πρόκριση στα playoffs του Europa League