ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

8' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΕΠΣΤΑΙΝ ΝΤΕΝΙΣ

Πρώτη ευκαιρία στο ματς από τους γηπεδούχους με τον Επστάιν, μετά από σέντρα του Γκόμεζ και κεφαλιά του Παμλίδη στο πρώτο δοκάρι, να κάνει το βολέ από το ύψος του πέναλτι και αριστερά με το δεξί πόδι και την μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ

11' ΣΧΟΛΙΟ

Από εξαιρετική βαθιά μπαλιά του Μουνιέ ο Τσάβες βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, κάνει το κοντρόλ και ετοιμάζεται να μπει με μέτωπο στην περιοχή μόνος, όταν ο Γρομητσάρης που τον καταδιώκει τον ανατρέπει με το χέρι. Ο διαιτητής Παπαδόπουλος δεν καταλογίζει την παράβαση

16' ΣΧΟΛΙΟ

Από βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας ο Ντουαλά πηγαίνει προς την μπάλα μέσα στην περιοχή, ο Κουτρουμπής πάει να τον ανακόψει, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του και ο διαιτητής καταλογίζει το πέναλτι

17' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΗΣ

Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή για το χέρι που οδήγησε στον καταλογισμό πέναλτι

18' ΓΚΟΛ

Εύστοχη η εκτέλεση του πέναλτι από τον Γερμανό επιθετικό που ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους

20' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΠΑΜΛΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Από λάθος στο χώρο του κέντρου, η Κέρκυρα φεύγει στην αντεπίθεση, ο Γκόμεζ κάνει την παράλληλη σέντρα από δεξιά στο α΄ δοκάρι, όπου ο Παμλίδης προλαβαίνει τον Κολοβέτσιο, αλλά στέλνει την μπάλα στο δοκάρι

24' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΛΟΥΤΣΙΑΝΟ ΝΕΒΕΣ

Κίτρινη στον Λουτσιάνο για διαμαρτυρία

24' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Ο Γιόχανσον τροφοδοτεί τον Λουτσιάνο στον κεντρικό άξονα αρκετά έξω από την περιοχή, αυτός βλέπει την εστία και σουτάρει δυνατά αλλά άστοχα. Πρώτη τελική για τον Παναθηναϊκό

30' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Επίθεση από αριστερά, με τον Τσάβες να κάνει το παράλληλο γύρισμα λίγο πριν από τη γραμμή του άουτ και τον Λουτσιάνο να πιάνει ανενόχλητος την κεφαλιά πιο κοντά από το πέναλτι ανάποδα από την κίνηση του Γιαννακόπουλου, αλλά την μπάλα να φεύγει άουτ.

32' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΟΣΚΑΡ ΧΙΛΙΕΜΑΡΚ

Γρήγορη μετάβαση στην επίθεση, από τους Κουρμπέλη και Λουντ με τον Τσάβες να μπαίνει στην περιοχή από αριστερά και να γυρίζει την κατάλληλη στιγμή στο πρώτο δοκάρι και στο ύψος της μικρής περιοχής, όπου ο Χίλιεμαρκ κάνει την προβολή, αλλά ο Γιαννακόπουλος σώζει την εστία του αποκρούοντας

ΡΟΜΠΙΝ ΛΟΥΝΤ

Από την απόκρουση του Γιαννακόπουλου, η μπάλα φτάνει στον Λουντ στο ύψος της περιοχής, αυτός σουτάρει δυνατά, αλλά πάνω από τα δοκάρια

40' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΝΤΟΥΑΛΑ ΒΙΕΡΑ ΕΛΟΝΓΚ

Κίτρινη στον Ντουαλά για αψιμαχία με τον Κουρμπέλη στο χώρο του κέντρου

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΥΡΜΠΕΛΗΣ

Κίτρινη και στον μέσο του Παναθηναϊκού για το ίδιο επεισόδιο με τον Ντουαλά

45' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΓΚΟΜΕΣ ΜΑΤΙΕ

Κίτρινη στον παίκτη των γηπεδούχων για καθυστέρηση στην εκτέλεση πλάγιου άουτ

46' ΑΛΛΑΓΗ
ΟΜΡΙ ΑΛΤΜΑΝ

Στη θέση του Λουτσιάνο ο Ισραηλινός, πρώτη αλλαγή για τον Παναθηηναϊκό με την έναρξη του β' μέρους

52' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Από πάσα του Ντουαλά, ο Επστάιν βρίσκεται σε θέση βολής από θέση πλάγια αριστερά στο ύψος του πέναλτι, αλλά ο Βλαχοδήμος αποκρούει στην κλειστή του γωνία

58' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Και πάλι σε θέση βολής ο Γερμανός, από δεξιά αυτή τη φορά, αλλά από πολύ πλάγια θέση, ο Βλαχοδήμος αποκρούει σε κόρνερ

61' ΑΛΛΑΓΗ
ΜΠΡΑΪΑΝ ΚΑΜΠΕΣΑΣ

Στη θέση του Μουνιέ ο νεαρός ακραίος

67' ΑΛΛΑΓΗ
ΓΚΙΓΕΡΜΟ ΜΟΛΙΝΣ

Κλείνει τις αλλαγές του νωρίς ο Παναθηναϊκός με τον Σουηδό στη θέση του Κουτρουμπή

68' ΣΧΟΛΙΟ

Φουλ επίθεση για τον Παναθηναϊκό πλέον. Ο Κουρμπέλης οπισθοχωρεί στο κέντρο της άμυνας, Χίλιεμαρκ και Λουντ στο κέντρο, Αλτμαν και Καμπέσας στα άκρα και Τσάβες Μολίνς στην κορυφή της επίθεσης

69' ΑΛΛΑΓΗ
ΑΡΤΥΜΑΤΑΣ ΚΩΣΤΑΚΗΣ

Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους με τον Κύπριο στη θέση του Παμλίδη

79' ΑΛΛΑΓΗ
ΚΟΝΤΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Στη θέση του σκόρερ Επστάιν η δεύτερη αλλαγή της Κέρκυρας

80' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μολίνς βρίσκει από αριστερά με τακουνάκι τον Αλτμαν στην κίνηση μέσα στην περιοχή. Ο Ισραηλινός κάνει τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, όπου βρίσκεται ο Καμπέσας στο ύψος της μικρής περιοχής, πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του Γιαννακόπουλου

86' ΑΛΛΑΓΗ
ΖΟΡΜΠΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Τελευταία αλλαγή για τους γηπεδούχους με τον Ζορμπά στη θέση του Μπαλάφα

88' ΣΧΟΛΙΟ

Από μπαλιά του Λουντ, στην πλάτη της άμυνας, ο Καμπέσας προλαβαίνει την προβολή του Σοϊλέδη και σουτάρει, με τον αμυντικό της Κέρκυρας να τον χτυπά στον αστράγαλο με τις τάπες. Καθαρό πέναλτι που δεν καταλογίζεται από τον διαιτητή!

96' ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Λήξη αγώνα με τον Παναθηναϊκό, έπειτα από μια αποκαρδιωτική εμφάνιση να χάνει και να μένει μόνος στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.