ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

12' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΓΚΙΓΕΡΜΟ ΜΟΛΙΝΣ

Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί το κόρνερ από δεξιά, η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι στον Μολίνς, αλλά η κεφαλιά του είναι χλιαρή και μπλοκάρει ο Αθανασιάδης

18' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΟΣΚΑΡ ΧΙΛΙΕΜΑΡΚ

Γέμισμα του Βιγιαφάνιες από το χώρο του κέντρου και αριστερά, βρίσκει τονΧίλιεμαρκ στην πλάτη της άμυνας στην καρδιά της περιοχής, αλλά ο Σουηδός δεν προλαβαίνει με προβολή την μπάλα που καταλήγει στην αγκαλιά του Αθανασιάδη

23' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΝΙΚΟΣ ΚΑΛΤΣΑΣ

Ο Καλτσάς συγκλίνει από δεξιά και μπαίνει στην περιοχή, το πρώτο του σουτ αποκρούεται από τον Κουρμπέλη, το δεύτερο βρίσκει και πάλι στο πόδι του παίκτητου Παναθηναϊκού και φεύγει πάνω από τα δοκάρια

29' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΛΟΥΚΑΣ ΒΙΓΙΑΦΑΝΙΕΣ

Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι. Τη βλέπει ο Βιγιαφάνιες για μαρκάρισμα στον Κυριακόπουλο στο κέντρο του γηπέδου

32' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Ο Χουλτ κλέβει την μπάλα από τον Καλτσά και την προωθεί στον Χίλιεμαρκ σε θέση έξω αριστερά. Αυτός σεντράρει στο πρώτο δοκάρι όπου ο Μολίνς λίγο έξω από τη μικρή περιοχή κάνει την προβολή αλλά αστοχεί για λίγο

42' ΑΛΛΑΓΗ
ΜΑΤΙΑΣ ΓΙΟΧΑΝΣΟΝ

Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Γιόχανσον στη θέση του τραυματία Κουλιμπαλί

45' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΚΩΣΤΑΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Γιαννούλης κάνει ωραία προσπάθεια από αριστερά, μπαίνει στην περιοχή και κάνει το γύρισμα από τη γραμμή του άουτ με τον Βλαχοδήμο να μπλοκάρει στο πρώτο δοκάρι προλαβαίνοντας την προβολή του Δουβίκα

46' ΣΧΟΛΙΟ

Ο Λουντ έχει έρθει δεξιά και ο Βιγιαφάνιες αριστερά με την έναρξη του β΄ μέρους

50' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

Αψιμαχία στο κέντρο του γηπέδου και κίτρινη για τον παίκτη του Αστέρα

ΡΟΝΤΡΙΓΚΟ ΜΟΛΕΝΤΟ

Κίτρινη και για τον Βραζιλιάνο του αμυντικού για την "κοκορομαχία" με τον παίκτη του Αστέρα

52' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί το κόρνερ από διξιά, ο Μολίνς παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, και ο Μολέδο επιχειρεί το "ψαλιδάκι" από το ύψος του πέναλτι με την μπάλα να περνά λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Αθανασιάδη

57' ΑΛΛΑΓΗ
ΣΕΝΤΡΙΚ ΓΚΟΝΤΟ

Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα με τον Γκόντο στη θέση του Δουβίκα

59' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΠΑΣΑΛΙΔΗΣ

Κίτρινη για τον κεντρικό αμυντικό του Αστέρα για αντικανονική προβολή στον Βιγιαφάνιες

60' ΑΛΛΑΓΗ
ΛΕΒΙ ΜΑΝΤΙΝΤΑ

Μαντιντά αντί Κυριακόπουλου για τους γηπεδούχους

63' ΑΛΛΑΓΗ
ΑΝΤΟΝΙ ΜΟΥΝΙΕ

Στη θέση του Βιγιαφάνιες ο Γάλλος

64' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Ο Ιγκέσιας κάνει τη μακρινή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει τον Γκοντό από αριστερά μόνο απέναντι στον Βλαχοδήμο που τον νικάει στο τετ-α-τετ στη μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα

68' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΥΡΜΠΕΛΗΣ

Προβολή στον Κώτσιρα και κάρτα για τον Ελληνα μέσο

70' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΤΣΙΡΑΣ

Κίτρινη για τον μπακ του Αστέρα που άκανε αντικανονική προβολή στον Σιλά

72' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΡΟΜΠΙΝ ΛΟΥΝΤ

Ωραία επίθεση από αριστερά με τον Χίλιεμαρκ να πασάρει κάθετα στον Χουλτ που μέσα από την περιοχή από τη γραμμή του άουτ κάνει το γύρισμα προς τη μικρή περιοχή από όπου ο Λουντ σουτάρει με τη μία, αλλά ο Αθανασιάδης σώζει την ομάδα του

73' ΑΛΛΑΓΗ
ΜΠΡΑΪΑΝ ΚΑΜΠΕΣΑΣ

Κλείνει τις αλλαγές του ο Ουζουνίδης με τον Καμπέσας στη θέση του Χίλιεμαρκ

80' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΜΑΡΤΙΝ ΤΟΝΣΟ

Κίτρινη για τον μέσο του Αστέρα που τράβηξε από τη φανέλα τον Χουλτ

82' ΑΛΛΑΓΗ
ΙΓΚΟΡ ΣΙΛΒΑ

Κλείνει τις αλλαγές του και ο Αστέρας με τον Ιγκόρ στη θέση του Καλτσά

86' ΓΚΟΛ
ΧΟΥΑΝ ΜΟΥΝΑΦΟ

Κόρνερ του Τόνσο από δεξιά, ο Ιγκλέσιας παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ο Μουνάφο μόνος στο δεύτερο σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα με το κεφάλι ανοίγοντας το σκορ. 1-0 για τον Αστέρα

95' ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Λήξη αγώνα. Αλλη μια αποτυχία του Παναθηναϊκού φέτος εκτός έδρας όπου δεν έχει καταφέρει να κερδίσει σε πέντε αγώνες