ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

9' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΕΜΑΝΟΥΕΛ ΙΝΣΟΥΑ

Από σέντρα του Χίλιεμαρκ από δεξιά και προσπάθεια του Δώνη στο ύψος του πέναλτι η μπάλα φεύγει πλάγια αριστερά όπου την κοντρολάρει εντός περιοχής ο Ινσούα και επιχειρεί με το αριστερό να αιφνιδιάσει τον Γιαννακόπουλο στην κλειστή του γωνία. Η μπάλα όμως βρίσκει στο δεξί δοκάρι και εξοστρακίζεται. Πρώτη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό στο παιχνίδι

16' ΓΚΟΛ
ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΩΝΗΣ

Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Ο Βιγιαφάνιες ανοίγει πολύ ωραία από το κέντρο δεξιά στον Χατζηγιοβάνη, αυτός περνά με εξαιρετική ντρίμπλα τον Επστάιν πάνω στη γραμμή του άουτ, μπαίνει στην περιοχή, προσαβαίνει την έξοδο του Γιαννακόπουλου και γυρίζει στο πέναλτι από όπου ο Δώνης πλασάρει εύστοχα για να ανοίξει το σκορ. 1-0 για το "τριφύλλι"

19' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΠΑΜΛΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Ο επιθετικός της Κέρκυρας περνά τον Γιόχανσον και αποφεύγει τον Κουρμπέλη στο ύψος της περιοχής συγκλίνοντας από αριστερά, σουτάρει με το δεξί αλλά ο Βλαχοδήμος διώχνει σε κόρνερ

21' ΣΧΟΛΙΟ

Ο Βιγιαφάνιες συγκλίνει από αριστερά και σουτάρει δυνατά εκτός περιοχής, η μπάλα καταλήγει στην αριστερή γωνία του Γιανακόπουλου, ο επόπτης όμως έχει υποδείξει σε θέση οφσάιντ τον Χατζηγιοβάνη, ο οποίος κατά την κρίση του διαιτητή επηρεάζει τη φάση κι έτσι το γκολ ακυρώνεται.

22' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΣΙΟΝΤΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

Κάρτα στον παίκτη της Κέρκυρας για αντικανονική προβολή στον Κουρμπέλη

33' ΓΚΟΛ
ΜΑΤΙΑΣ ΓΙΟΧΑΝΣΟΝ

Ωραία ανάπτυξη του Παναθηναϊκού από δεξιά με τους Χίλιεμαρκ και Γιόχανσον να συνδυάζονται, τον τελευταίο να παίρνει την σπόντα από τον Δώνη και να βρίσκεται μόνος απέναντι από τον Γιαννακόπουλο από θέση διαγώνια δεξιά εντός περιοχής και να πλασάρει εύστοχα για το 2-0

35' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Προώθηση του Κουρμπέλη στον άξονα και κάθετη πάσα στον Δώνη ο οποίος μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει από θέση πλάγια δεξιά στην κλειστή γωνία με τον Γιαννακόπουλο να διώχνει σε κόρνερ

39' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΖΟΡΝΤΑΟ ΝΤΙΟΓΚΟ

Ο Ντιόγκο κλαδεύει στο κέντρο του γηπέδου τον Τζανδάρη και βλέπει την κάρτα από τον διαιτητή

45' ΣΧΟΛΙΟ

Λήξη ημιχρόνου με τον Παναθηναϊκό να προηγείται 2-0

46' ΑΛΛΑΓΗ
ΜΠΑΛΑΦΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους με την έναρξη του δεύτερου μέρους. Μπαλάφας στη θέση του Ρόλε

46' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΡΟΤΖΕΡΙΟ ΤΟΥΡΑΜ

Δυνατό σουτ του Τουράμ από το ύψος της περιοχής, διώχνει με τις γροθιές ο Βλαχοδήμος

55' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΤΑΣΟΣ ΧΑΤΖΗΓΙΟΒΑΝΗΣ

Κάθετη του Βιγιαφάνιες από το ύψος της περιοχής, γύρισμα του Χίλιεμαρκ από τη γραμμή του άουτ και δεξιά, προβολή του Χατζηγιοβάνη λίγο έξω από τη μικρή περιοχή, αποκρούει ενστικτωδώς ο Γιαννακόπουλος

57' ΑΛΛΑΓΗ
ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΣΤΑΪΚΟΣ

Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Στάικο να παίρνει τη θέση του Τζανδάρη

57' ΑΛΛΑΓΗ
ΝΕΣΤΩΡΑΣ ΜΥΤΙΔΗΣ

Δεύτρη αλλαγή για την Κέρκυρα με τον Μυτίδη στη θέση του Ντιόγκο

58' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Κούρσα του Λουντ από αριστερά και γύρισμα από τη γραμμή του άουτ, σουτ του Δώνη με τη μία από το ύψος του πέναλτι, λίγο άουτ η μπάλα

66' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΛΟΥΚΑΣ ΒΙΓΙΑΦΑΝΙΕΣ

Κυκλοφορία της μπάλας και σουτ του Βιγιαφάνιες μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει σε αμυνόμενο και φεύγει κόρνερ

70' ΓΚΟΛ
ΡΟΜΠΙΝ ΛΟΥΝΤ

Κάθετη του Βιγιαφάνιες στον Δώνη, αυτός του την επιστρέφει για να ανοίξει ο Αργεντινός αριστερά στον Λουντ που πλασάρει υπέροχα πάνω από τον Γιαννακόπουλο για το 3-0!

71' ΑΛΛΑΓΗ
ΑΡΤΥΜΑΤΑΣ ΚΩΣΤΑΚΗΣ

Τελευταία αλλαγή για την Κέρκυρα με τον Αρτυματά στη θέση του Τουράμ

74' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Ο Χατζηγιοβάνης συγκλίνει από δεξιά και σουτάρει έξω από την περιοχή με εξωτερικό φάλτσο για να διώξει ο Γιαννακόπουλος πέφτοντας στη γωνία του. Στην επαναφορά ο Ινσούα σουτάρει δυνατά από πλάγια, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα

80' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Ο Βιγιαφάνιες κάνει την κάθετη πάσα, ο Χίλιεμαρκ την αφήνει κάτω από τα πόδια του και ο Χατζηγιοβάνης φεύγει μόνος, μπαίνει στην περιοχή, αλλά το γύρισμά του προς τον επερχόμενο Λουντ κόβει ο Ιωάννου την τελευταία στιγμή σε κόρνερ

81' ΑΛΛΑΓΗ
ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΟΥΝΤΟΥΡΙΩΤΗΣ

Στη θέση του Χατζηγιοβάνη ο νεαρός πλάγιος επιθετικός

82' ΑΛΛΑΓΗ
ΟΜΡΙ ΑΛΤΜΑΝ

Τελευταία αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Ισραηλινό στη θέση του Δώνη

90' ΓΚΟΛ
ΟΜΡΙ ΑΛΤΜΑΝ

Εξαιρετική ενέργεια του Βιγιαφάνιες στο ύψος της περιοχής και ωραία σκαφτή πάσα στην καρδιά της περιοχής όπου ο Αλτμαν με γυριστή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για να σημειώσει το 4-0!