ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

6' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ

Τρομερή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ωραία κάθετη ανάπτυξη, ο Λουντ πασάρει στον Δώνη που σουτάρει διαγώνια από το ύψος της περιοχής προς τη δεξιά γωνία του Βελλίδη. Αυτός αποκρούει πέφτοντας, η μπάλα φτάνει στον Μυστακίδη λίγο έξω από τη μικρή περιοχή απέναντι από την ανυπεράσπιστη εστία, εκείνος όμως πλασάρει εκτός στόχου απευθείας με το αριστερό!

8' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΦΡΑΝΚ ΜΠΕΤΡΑ

Γέμισμα του Μπουκουβάλα από αριστερά στο δεύτερο δοκάρι όπου ο Μπετρά προλαβαίνει τον Ινσούα και κάνει τηνπροβολή στον αέρα, με τον Βλαχοδήμο να μπλοκάρει την μπάλα στην κλειστή του γωνία

11' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Ο Καρανίκας κάνει τη σέντρα από δεξιά, από το ύψος του κόρνερ, ο Μπετρά παίρνει την μπάλα με πλάτη στο πρώτο δοκάρι και γυρίζει για να σουτάρει με το αριστερό στέλνοντάς την άουτ πάνω από τα δοκάρια

25' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Και πάλι κάθετα επιτίθεται ο Παναθηναϊκός με τον Μυστακίδη να συνδυάζεται με τον Δώνη και να παίρνει την κάθετη από θέση αριστερά απέναντι από τον Βελλίδη, ο οποίος τον νικάει αποκρούοντας το πλασέ του στην αριστερή του γωνία

30' ΓΚΟΛ
ΠΕΔΡΟ ΚΟΝΤΕ

Από απόκρουση - απομάκρυνση της άμυνας και "σπόντα" του Μπετρά στο χώρο του κέντρου, ο Κόντε φεύγει προς την περιοχή του Παναθηναϊκού προσπερνώντας στο σπριντ τον Οικονόμου αν και με χάντικαπ, βρίσκεται απέναντι από τον Βλαχοδήμο, πλασάρει εύστοχα και "γράφει" το 1-0

39' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΠΕΔΡΟ ΚΟΝΤΕ

Σουτ του Μανθάτη εκτός περιοχής, ο Βλαχοδήμος αποκρούει, ο Κόντε παίρνει το ριμπάουντ και σουτάρει στην κίνηση στέλνοντας την μπάλα έξω από τα δοκάρια

45' ΓΚΟΛ
ΠΕΔΡΟ ΚΟΝΤΕ

Από βαθιά μπαλιά της άμυνας του ΠΑΣ ο Κόντε παίρνει την πρώτη κεφαλιά, ο Μπετρά διεκδικεί την μπάλα έξω από τηνπεριοχή και ο Ισπανός στράικερ σουτάρει μονοκόματα πριν σκάσει στο έδαφος στέλνοντας με το βολέ του την μπάλα στην αριστερή γωνία του Βλαχοδήμου που είναι αδύνατο να αντιδράσει. 2-0 το σκορ

45' ΣΧΟΛΙΟ

Στα αποδυτήρια οι ομάδες με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 2-0

49' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΜΑΤΙΑΣ ΓΙΟΧΑΝΣΟΝ

Κίτρινη στον Σουηδό για σκληρό μαρκάρισμα

51' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Σουτ του Γάλλου μέσα από την περιοχή και αριστερά, ο Βλαχοδήμος αποκρούει

53' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ

Δυνατό φάουλ και κάρτα για τον πλάγιο μπακ των γηπεδούχων

55' ΑΛΛΑΓΗ
ΟΜΡΙ ΑΛΤΜΑΝ

Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Αλτμαν στη θέση του Τζανδάρη

64' ΑΛΛΑΓΗ
ΤΑΣΟΣ ΧΑΤΖΗΓΙΟΒΑΝΗΣ

Χατζηγιοβάνης αντί Μυστακίδη για τον Παναθηναϊκό

69' ΣΧΟΛΙΟ

Από εκτέλεση φάουλ του Κάτσε από δεξιά ο Μυστακίδης φτάνει πρώτος στην μπάλα στο ύψος του πέναλτι, η μπάλα περνάει, και ο Μιχαήλ τον βρίσκει με το πόδι και τον χτυπά στην ποδοκνημική. Καθαρή περίπτωση πέναλτι που δεν καταλογίζεται από τον Σιδηρόπουλο

69' ΓΚΟΛ

Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Ο Χατζηγιοβάνης πλαγιοκοπεί από αριστερά, μπαίνει στην περιοχή, φτάνει στη γραμμή του άουτ στο ύψος της μικρής περιοχής, γυρίζει προς τον Αλτμαν, αλλά παρεμβάλλεται ο Γαρουφαλιάς που στην προσπάθειά του να διώξει με προβολή, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για να διαμορφώσει το 2-1.

73' ΑΛΛΑΓΗ
ΙΓΚΟΡ ΦΕΛΙΠΕ ΒΙΝΤΑΛ

Ο Βιντάλ αντικαθιστά τον Γιάκο στην πρώτη αλλαγή του ΠΑΣ

78' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΕΡΓΚΟΥΣ ΚΑΤΣΕ

Κάρτα για τον μέσο του Παναθηναϊκού

79' ΑΛΛΑΓΗ
ΘΟΔΩΡΟΣ ΜΠΕΡΙΟΣ

Μπέριος στη θέση του Μπετρά από τον Πετράκη

80' ΑΛΛΑΓΗ
ΣΩΤΗΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΠΙΣΠΑΣ

Τελευταία αλλαγή από τον Μαρίνο Ουζουνίδη με τον νεαρό επιθετικό στη θέση του Ρόμπιν Λουντ

83' ΑΛΛΑΓΗ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ

Αποστολόπουλος αντί Μπουκουβάλα και ο ΠΑΣ ολοκληρώνει τις αλλαγές του

88' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΟΥΣΜΑΝ ΚΟΥΛΙΜΠΑΛΙ

Κάρτα και για τον Αφρικανό του Παναθηναϊκού

92' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Εκτέλεση κόρνερ από αριστερά, η άμυνα διώχνει σε δύο χρόνους, ο Κάτσε κοντρολάρει πέντε περίπου μέτρα έξω από την περιοχή, και κάνει το βολέ με το αριστερό για να μπλοκάρει ο Βελλίδης στο κέντρο της εστίας του