ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

3' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

Σουτ του Πετρόπουλου μέσα από την περιοχή από καλή θέση, η μπάλα στην αγκαλιά του Στιλ

8' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ ΛΕΤΟ

Πολύ καλή σέντρα του Εμποκού από αριστερά, μόνος ο Λέτο από το ύψος της μικρής περιοχής δεν κάνει σωστό κοντρόλ, βρίσκει την μπάλα με το χέρι και η ευκαιρία χάνεται

11' ΓΚΟΛ
ΣΙΑΤΡΑΒΑΣΗΣ ΣΑΒΒΑΣ

Από "τσαφ" του Ιβανόφ ο Σιατραβάνης βρίσκεται μόνος απέναντι από τον Λουντ, πλασάρει σωστά και ανοίγει το σκορ

18' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΠΑΝΟΣ ΞΕΝΟΦΩΝ

Κίτρινη κάρτα για τον αμυντικό των γηπεδούχων για μαρκάρισμα πάνω στον Εμποκού

21' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΚΟΝΕ ΕΜΑΝΟΥΕΛ

Απευθείας εκτέλεση φάουλ, η μπάλα βρίσκει στο τείχος και παίρνει τροχιά προς τα δίχτυα, καταφέρνει να αποκρούσει ο Στιλ αλλάζοντας κατεύθυνση

23' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΔΕΛΗΖΗΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Στην πλάτη της άμυνας ο αμυντικός των γηπεδούχων κάνει πολύ κακο τελείωμα και η μπάλα φεύγει πολύ άουτ

27' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΝΙΚΟΣ ΚΑΛΤΣΑΣ

Ατομική προσπάθεια του Κογκολέζου, αλλά το "σλάλομ" του ακολουθείται από άστοχο σουτ που φεύγει λίγο άουτ

41' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΝΤΑΣΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Κίτρινη και για τον κεντρικό αμυντικό του Απόλλωνα

43' ΓΚΟΛ

Λάθος αμυντική αντίδραση στην εκτέλεση κορνερ από δεξιά, ο Σιατραβάνης γίνεται κάτοχος της μπάλας στο ύψος της μικρής περιοχής και πλασάρει εύχτοχα παρά την προσπάθεια του Στιλ που αλλοίωσε την αρχική πορεία της μπάλας.

45' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΟΛΙΒΙΕ ΜΠΟΥΜΑΛ

Μετά το συνδυασμό μεταξύ Λέτο και Μπουμάλ, ο δεύτερος σουτάρει δυνατά εκτός περιοχής αλλά και εκτός εστίας.

46' ΑΛΛΑΓΗ
ΜΑΡΚΟΥΣ ΜΠΕΡΓΚ

Στη θέση του Βιγιαφένιες ο Σουηδός επιθετικός

46' ΑΛΛΑΓΗ
ΡΟΜΠΙΝ ΛΟΥΝΤ

Αντικαθιστά το Λεντέσμα ο Φινλανδός με την έναρξη του β΄μέρους

48' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΡΑΣΜΟΥΣ ΤΕΛΑΝΤΕΡ

Κίτρινη για τον Δανό στόπερ

55' ΓΚΟΛ

Πάσα του Λέτο στην πλάτη της άμυνας, τετ-α-τετ ο Μπεργκ ευστοχεί και μειώνει το σκορ

60' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΝΟΥΝΟ ΡΕΪΣ

Κίτρινη στον Πορτογάλο

61' ΓΚΟΛ

Ο Μέστο συνδυάζεται με τον Μπουμάλ από δεξιά, βγάζει τη σέντρα παράλληλα με την εστία στο δεύτερο δοκάρι, όπου από το ύψος της μικρής περιοχής ο Εμποκού σουτάρει δυνατά στην κίνηση χωρίς να αφήσει την μπάλα να πέσει στο έδαφος και ισοφαρίζει το σκορ σε 2-2

65' ΓΚΟΛ

2-3 για τον Παναθηναϊκό που ανατρέπει πλήρως την κατάσταση. Ο Μπουμάλ τροφοδοτεί τον Μπεργκ εντός περιοχής, αυτός καταφέρνει να περάσει την μπάλα στον αμαρκάριστο Λέτο, ο οποίος "σκοτώνει" με το αριστερό βολέ από κοντά τον Χιώτη και δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του

70' ΑΛΛΑΓΗ
ΤΣΙΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

Στη θέση του Τζάνη

73' ΓΚΟΛ

Ο Λέτο βρίσκει με κάθετη τον Μπεργκ, ο οποίος ντριμπλάρει και τον τερματοφύλακα, γυρίζει την μπάλα παράλληλα με την εστία και ο αμυντικός των γηπεδούχων Ντάσιος στην προσπάθειά του να διώξει μέσα από την μικρή περιοχή, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για να διαμορφώσει το 2-4

74' ΑΛΛΑΓΗ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΣ

Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Μαρίνος Ουζουνίδης περνώντας τον νεαρό επιθετικό στη θέση του Μπουμάλ

75' ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΝΟΥΝΟ ΡΕΪΣ

Ο Αλμπάνης μπαίνει από αριστερά στην περιοχή του Παναθηναϊκού, ο Ρέις τον ανατρέπει στο ύψος της μικρής περιοχής και ο διαιτητής υποδεικνύει πέναλτι. Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον Πορτογάλο του Παναθηναϊκού, ο οποίος μένει με δέκα παίκτες για το υπόλοιπο της αναμέτρησης και χωρίς τη δυνατότητα άλλης αλλαγής

75' ΓΚΟΛ

Εύστοχη εκτέλεση του πέναλτι και χατ-τρικ από τον επιθετικό των γηπεδούχων

84' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Δυνατό σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα βρίσκει στο δεξί κάθετο δοκάρι του Στιλ και εξοστρακίζεται

85' ΑΛΛΑΓΗ
ΡΟΜΑΝΟ ΝΤΙΕΓΚΟ

Στη θέση του Ντάσιου

85' ΑΛΛΑΓΗ
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Κι άλλος επιθετικός για τους γηπεδούχους που αντικαθιστούν τον Κάσο, ολοκληρώνοντας και αυτοί τις αλλαγές τους

90' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΧΟΥΧΟΥΜΗΣ

Κίτρινη κάρτα στον αριστερό οπισθοφύλακα του Παναθηναϊκού

93' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ

Κίτρινη για καθυστέρηση και στον Σουηδό

94' ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Τελευταίο σφύριγμα από τον διαιτητή, ανατροπή, νίκη και πρόκριση για τον Παναθηναϊκό στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας