Σουτ του Γιακουμάκη έξω από τη μεγάλη περιοχή, αποκρούει ο Βλαχοδήμος.

42' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ
44' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΜΑΡΚΟΥΣ ΜΠΕΡΓΚ

Εκτέλεση φάουλ του Βιγιαφάνιες, η μπάλα φτάνει στον Μπεργκ μέσα στην περιοχή αλλά δεν βάζει καλά το σώμα του και η μπάλα φεύγει ψηλά.

55' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΟΛΙΒΙΕ ΜΠΟΥΜΑΛ

Ο Παναθηναϊκός βγαίνει στην κόντρα με τον Κουρμπέλη να πασάρει στον Μπεργκ, αυτός κάνει κούρσα και γυρίζει τη μπάλα στη μεγάλη περιοχή όπου αφύλαχτος ο επερχόμενος Μπουμάλ πλασάρει για να διώξει με το πόδι ο Σωτηρίου.

56' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΡΓΑΣ
58' ΑΛΛΑΓΗ
ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ ΛΕΤΟ

Λέτο αντί Ρέις.

63' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΡΑΣΜΟΥΣ ΤΕΛΑΝΤΕΡ

Από εκτέλεση κόρνερ του Βιγιαφάνιες, η μπάλα «κολλάει» στην αντίπαλη περιοχή και φτάνει στον Τελάντερ ο οποίος με βεβιασμένο πλασέ στέλνει τη μπάλα μέτρα μακριά από την εστία.

65' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Κάθετη πάσα του Λέτο στην «πλάτη» της αντίπαλης άμυνας όμως ο Μπεργκ «πιάνει αέρα».

69' ΑΛΛΑΓΗ
ΘΑΝΑΣΗΣ ΝΤΙΝΑΣ

Ο Ντίνας αντί του τραυματία Ντεβέσα.

74' ΓΚΟΛ
ΓΙΑΓΙΑ ΜΠΑΝΑΝΑ

Σέντρα από αριστερά, ο Τελάντερ αδυνατεί να διώξει με κεφαλιά, η μπάλα «στρώνεται» στον αφύλαχτο Μπανανά που πλασάρει εύστοχα τον εξερχόμενο Βλαχοδήμο.

75' ΑΛΛΑΓΗ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΣ

Π. Βλαχοδήμος αντί Λουντ.

81' ΑΛΛΑΓΗ
ΛΟΥΚΑΣ ΕΒΑΝΤΖΕΛΙΣΤΑ

Ρινάλντι αντί Μπουμάλ.

83' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΒΙΤΑΛΙ ΠΡΙΝΤΕΤΑ
86' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Σουτ του Μπεργκ από πλάγια δεξιά στην κλειστή γωνία, ο Σωτηρίου αποκρούει σε κόρνερ.

88' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΛΟΥΚΑΣ ΒΙΓΙΑΦΑΝΙΕΣ
89' ΑΛΛΑΓΗ
ΡΑΟΥΛ ΓΙΟΡΕΝΤΕ

Γιορέντε αντί Μανούσου.

90' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
93' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΥ
94' ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Ο Παναθηναϊκός πραγματοποιεί κάκιστη εμφάνιση και γνωρίζει την ήττα με 1-0 από τον Πλατανιά.