ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

9' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΛΟΥΚΑΣ ΒΙΓΙΑΦΑΝΙΕΣ

Καλή κυκλοφορία της μπάλας, πάσα του Λουντ στον Βιγιαφάνιες που αποφεύγει έναν αντίπαλο και σουτάρει δυνατά από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα βρίσκει σε πόδι αμυντικού και φεύγει πάνω από τα δοκάρια, κόρνερ

9' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΡΟΝΤΡΙΓΚΟ ΜΟΛΕΝΤΟ

Από την εκτέλεση του κόρνερ και γέμισμα του Μπουμάλ ο Μπεργκ βρίσκει την μπάλα με το στήθος, αλλά η άμυνα της Κέρκυρας προλαβαίνει πριν την προβολή τον Βραζιλιάνο στόπερ διώχνοντας και πάλι σε κόρνερ.

15' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΚΟΝΤΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Σε αντεπίθεση των φιλοξενούμενων ο Κόντος μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, σουτάρει υπό την πίεση του Μέστοκ, αλλά το σουτ του μπλοκάρει εύκολα ο Βλαχοδήμος.

17' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΜΑΡΚΟΥΣ ΜΠΕΡΓΚ

Υπέροχο σκάψιμο της μπάλας από τον Λέτο που βρίσει τον Σουηδό φορ στην κίνηση μέσα στη μεγάλη περιοχή, η άμυνα της Κέρκυρας ωστόσο προλαβαίνει να βάλει κόντρα στο σουτ και να στείλει την μπάλα κόρνερ

23' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΝΤΟΥΑΛΑ ΒΙΕΡΑ ΕΛΟΝΓΚ

Πολύ δυνατό μακρινό σουτ του Ντουαλά φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Βλαχοδήμου

24' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΥΡΜΠΕΛΗΣ

Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Μετά από απόκρουση της άμυνας, η μπάλα φτάνει στον Κουρμπέλη, ο οποίος εξαπολύει "κεραυνό" που σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Κουτζαβασίλη, με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να εκμεταλλευτούν τη συνέχεια της φάσης

40' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Από προώθηση του Μέστο και κάθετη εντός περιοχής στην κίνηση του Λέτο, ο Αργεντίνος γυρίζει την μπάλα στον συμπατριώτη του από πλάγια θέση στο ύψος της μικρής περιοχής, αλλά η ενέργεια του Βίγια είναι κάτι μετεξύ πάσας στον Μπεργκ και σουτ και τελικά περνά λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι της Κέρκυρας.

41' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΦΩΤΗΣ

Κίτρινη στον μέσο των φιλοξενούμενων

45' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Συνδυασμός Χουλτ με Μπεργκ από τα αριστερά, με τον δεύτερο να μπαίνει στην περιοχή, να αποφεύγει έναν αντίπαλο, αλλά το σουτ του να κοντράρει και να φτάνει αποδυναμωμένο στην αγκαλιά του τερματοφύλακα

45' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ

Δυνατό μαρκάρισμα του Κουρμπέλη στον Ντουαλά για να κόψει την αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, τιμωρείται με κίτρινη κάρτα

48' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΡΟΜΠΙΝ ΛΟΥΝΤ

Συνδυαμός Μπεργκ και Κουρμπέλη εκτός περιοχής, η μπάλα αποκρούεται και τη βρίσκει ο Λουντ στην κίνηση έξω από την περιοχή, ωστόσο το σουτ καταλήγει λίγο άουτ.

69' ΑΛΛΑΓΗ
ΕΠΣΤΑΙΝ ΝΤΕΝΙΣ

Στη θέση του Αλέξανδρου Κόντου

69' ΑΛΛΑΓΗ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΣ

Στη θέση του Κουτρουμπή που αποχωρεί τραυματίας

79' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ

Σκληρό μαρκάρισμα από τον Βραζιλιάνο στο χώρο του κέντρου

80' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Σέντρα από αριστερά, γύρισμα του Ζορμπά στον Γεωργίου στο ύψος της μικρής περιοχής, προλαβαίνει την προβολή του ο Μολέδο διώχνοντας σε κόρνερ

83' ΓΚΟΛ
ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ ΛΕΤΟ

Ο Βλαχοδήμος εκτελεί κόρνερ από αριστερά, η μπάλ απερνά πάνω από τον Μολέντο όμως ο Λέτο πηδά στον κατάλληλο χρόνο, νικά τον προσωπικό του αντίπαλο και με γυριστή κεφαλιά από τη μικρή περιοχή στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Κουτζαβασίλη ανοίγοντας το σκορ και διαμορφώνοντας ταυτόχρονα το τελικό αποτέλεσμα

86' ΑΛΛΑΓΗ
ΓΚΟΜΕΣ ΜΑΤΙΕ

Στη θέση του Κυριάκου Ανδρεόπουλου

86' ΑΛΛΑΓΗ
ΝΙΚΟΣ ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ

Στη θέση του Λούκας Βιγιαφάνιες ο νεαρός Ελληνας ποδοσφαιριστής

88' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ
ΖΑΡΑΔΟΥΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Κίτρινη για τον αριστερό μπακ των φιλοξενούμενων

90' ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Συγλίνει από αριστερά ο νεαρός ακραίος και πιάνει ένα πολύ δυνατό σουτ από τον κεντρικό άξονα αρκετά έξω από την περιοχή, αναγκάζοντας τον Κουτζαβασίλη να διώξει με υπερένταση πάνω από τα δοκάρια σε κόρνερ

91' ΑΛΛΑΓΗ
ΠΑΜΛΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Στη θέση του Φώτη Γεωργίου

93' ΑΛΛΑΓΗ
ΝΟΥΝΟ ΡΕΪΣ

Στη θέση του σκόρερ του αγώνα, Λέτο ο Πορτογάλος μεσοαμυντικός

98' ΕΥΚΑΙΡΙΑ
ΖΟΡΜΠΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Σέντρα από τα αριστερά αποκρούεται με το κεφάλι από τον Χουλτ, η μπάλα φτάνει έξω από την περιοχή, όπου ο Ζορμπάς την βρίσκει στην κίνηση με το αριστερό, αλλά τη στέλνει άουτ

99' ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Λήξη του αγώνα που βρίσκει ανακουφισμένο τον Παναθηναϊκό να έχει επιστρέψει στις νίκες στην κατάλευκη από το χιόνιο "Λεωφόρο"