Ακόμα μία νίκη σημείωσε η Κ19 του Παναθηναϊκού, επικρατώντας 1-0 του Παναιτωλικού στο «Γ. Καλαφάτης».

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε στο 33ο λεπτό ο Σούλτσε με πλασέ έπειτα από σέντρα του Τζαβίδα. Στο πρώτο ημίχρονο το Τριφύλλι έχασε σημαντικές ευκαιρίες στο 18’ και στο 31’ με χαμένα τετ α τετ των Σούλτσε, Ζαγαρίτη αντίστοιχα, ενώ ακόμα μία καλή στιγμή ήρθε στο 42’ με κεφαλιά του Σούλτσε που έφυγε άουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πράσινοι είχαν καλές στιγμές στο 51’ με σουτ του Τζαβίδα που έφυγε άουτ, στο 59’ και στο 62’ με χαμένα τετ α τετ και στο 88’ με σουτ του Παπαθανασίου που απόκρουσε ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού.

Παναθηναϊκός: Χριστογεώργος, Βαγιανίδης (80’ Σπίνος), Ζωγραφάκης, Σαντικαι, Παπαθανασίου, Σκεντεράι, Αλεξανδρόπουλος (56’ Ηλιάδης), Σερπέζης, Τζαβίδας, Σούλτσε (66’ Σαμαράς), Ζαγαρίτης.