Το παιχνίδι διεξήχθη υπό συνεχή βροχόπτωση και δυνατό αέρα. Το Τριφύλλι κυριάρχησε από το πρώτο λεπτό. Προηγήθηκε στο σκορ μόλις στο 4ο λεπτό χάρη σε πλασέ του Σέχου. Στο 30’ ο Αθανασακόπουλος σημείωσε το δεύτερο γκολ του Παναθηναϊκού, με το 2-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός πλησίασε στο 3-0 τόσο στο 49’ με τον Ζαγαρίτη όσο και στο 54’ με τον Αθανασακόπουλο. Τελικά το γκολ ήρθε στο 89’ με πλασέ του Καλομοίρη ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Σέχου πέτυχε το 4-0. Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από λάθος της άμυνας του Παναθηναϊκού.

Παναθηναϊκός: Χριστογεώργος, Βαγιανίδης, Ζωγραφάκης, Παλασκώνης, Σαντικάι, Μαυρουδής, Σερπέζης (69’ Σκεντεράι), Αθανασακόπουλος, Ζαγαρίτης (85’ Ηλιάδης), Σέχου, Τζαβίδας (74’ Καλομοίρης).