Το εντυπωσιακό νικηφόρο σερί της Κ17 του Παναθηναϊκού σταμάτησε στην Κρήτη. Οι Πράσινοι έμειναν στο 1-1 με τον ΟΦΗ για τη 17η αγωνιστική της Super League και δεν μπόρεσαν να πανηγυρίσουν τη 14η συνεχόμενη νίκη τους. Ωστόσο, η ομάδα του Απόστολου Παπαβασιλείου διατήρησε το εξίσου εντυπωσιακό αήττητο που έχει απ’ το ξεκίνημα της σεζόν. Παραμένει επί 21 αγώνες δίχως ήττα και συνεχίζει…

Η κρητική ομάδα άνοιξε το σκορ στο 24′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το 1-0 υπέρ του ΟΦΗ παρέμεινε μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου, αλλά οι Πράσινοι στο δεύτερο 45λεπτο άλλαξαν την εικόνα τους, ανέβασαν την απόδοσή τους, πίεσαν τον αντίπαλο κι έφτασαν στην ισοφάριση στο 64′ με εκτέλεση φάουλ του Χαντζάρα. Το Τριφύλλι δημιούργησε ορισμένες καλές ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει στη νίκη.

ΟΦΗ: Μπουστζοκάι, Νινιράκης, Καινουργιάκης, Λαγουδάκης, Χαραλαμπάκης, Ντάγια, Κωστέας, Σωμαράκης, Δάρλας, Καστελλιανάκης, Μπεϊνάς.

Παναθηναϊκός: Ζώγας, Καρούζος, Μπουλμπασάς (46′ Κουτρελάκος), Βενάκης (54′ Ζέκα), Βύντρα, Μακρυπίδης, Μαρκεζίνης (79′ Κουρουνιώτης), Ιωάννου (68′ Θεοχάρης), Ουζουνίδης, Χαντζάρας, Τερζής.