Με νίκη συνέχισε την πορεία της στο πρωτάθλημα Super League Κ19 η ομάδα Νέων του Παναθηναϊκού. Οι Πράσινοι, μετά την επικράτησή τους επί του ΠΑΣ Γιάννινα την περασμένη εβδομάδα (3-0), νίκησαν με 2-1 και τον Παναιτωλικό στο αθλητικό κέντρο Γ. Καλαφάτης για τη 17η αγωνιστική έχοντας καλή απόδοση στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης.

Η ομάδα του Ανδρέα Ντρένοβα, υπό το βλέμμα του προπονητή της πρώτης ομάδας Φατίχ Τερίμ και του τεχνικού διευθυντή Γιάννη Παπαδημητρίου, άρχισε δυναμικά το ματς και είχε 4-5 καλές στιγμές στο α’ ημίχρονο: στο 8′ με τον Νότα, στο 29′ και το 37′ με τον Σπαθάρη και στο 39′ ξανά με τον Νότα, ο οποίος, αφού έκλεψε την μπάλα, επιχείρησε το διαγώνιο σουτ όμως «σημάδεψε» το δοκάρι. Στο 41′ ο Παναιτωλικός απείλησε από εκτέλεση κόρνερ δίχως όμως να μπορέσει να σκοράρει.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πράσινοι μπήκαν στο γήπεδο με αποφασιστικότητα και στο 65′ άνοιξαν το σκορ. Με ένα διαγώνιο σουτ ο Λάζαρης έγραψε το 1-0 και έφτασε τα 18 γκολ στο πρωτάθλημα, όντας στην κορυφή της λίστας των σκόρερ.

Στο 76′ ο Παναιτωλικός προσπάθησε να απαντήσει αλλά είχε χαμένη ευκαιρία και αμέσως μετά (78′) οι Πράσινοι, μετά από μια ωραία συνεργασία, σκόραραν για δεύτερη φορά αγκαλιάζοντας τη νίκη. Ο Λάζαρης έβγαλε την τελική πάσα και ο Νότας εκτέλεσε για το 2-0.

Οι Πράσινοι θα μπορούσαν να έχουν σκοράρει για τρίτη φορά στο 87′ έπειτα από ατομική ενέργεια και διαγώνιο σουτ του Γεωργουλάκη που κατέληξε λίγο έξω απ’ το δοκάρι, ενώ στο 88′ ο Παναιτωλικός σκόραρε με ένα εντυπωσιακό μακρινό σουτ διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Παναθηναϊκός: Ντέλλας Γρίβας, Σκαρλατίδης, Καμαρός (65′ Διαμαντής), Κοκκάκης, Νικολετόπουλος, Μπεβάρδος, Λιατίφης (65′ Μπρέγκου), Σπαθάρης (75′ Βαγιαννίδης), Ρομάνο (75′ Γεωργόπουλος), Νότας, Λάζαρης (80′ Καραγκούνης).

Παναιτωλικός: Ζαϊραδόνης, Γαλιάτσος, Σκούρτης, Ράδος, Μάνος, Νικολάου, Γκόλιας, Κοντούρης, Γιωτόπουλος, Καβαλάρης, Μορφάκης.