Για δεύτερη σερί εβδομάδα οι Έφηβοι του Παναθηναϊκού παραχώρησαν ισοπαλία. Αυτή τη φορά στο Ηράκλειο απέναντι στον ΟΦΗ με το… βρετανικό σκορ 3-3, χάνοντας έτσι και άλλο έδαφος στη βαθμολογία.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο 2′ με τον Μπερικάκη αλλά οι παίκτες του Κώστα Φρατζέσκου βρήκαν τρόπο να αντιστρέψψουν την κατάσταση. Στο 15′ ο Κρυπαράκος ισοφάρισε και στο 40′ ήρθε το 1-2 με γκολ του Καρνέση. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ πίεσε, έχασε ευκαιρίες και στο 71′ ισοφάρισε με τον Λέλεκα. Και πάλι, όμως, οι Πράσινοι πήραν προβάδισμα με γκολ του Μακροδημήτρη στο 75′. Πριν καν προλάβει να συνειδητοποιήσει το προβάδισμα, ο Παναθηναϊκός δέχθηκε το τρίτο γκολ στο 77′ με τον Θεοδοσουλάκη.

Παναθηναϊκός: Κλίντμαν, Γωγουβίτης, Καρνέσης, Προδρομίτης, Παυλάκης, Στόιος, Κρυπαράκος, Βολάκης, Τόρα, Δημοσθενιάδης, Τζαβίδας. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Κωστόπουλος, Μακροδημήτρης, Πουλιάνος, Ζαφείρης, Αρσενίου.