SUPER LEAGUE Δευτέρα 11/01/2016 | 17:30
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗ 0 - 2 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
47' - ΝΙΚΟΣ ΚΑΛΤΣΑΣ
90' - ΟΛΙΒΙΕ ΜΠΟΥΜΑΛ
Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης
Θ. Γιάχος
11o Καθαρός ουρανός
0' 15' 30' HM. 60' 75' 90'
  • ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ
  • ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
  • ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
  • 38'
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΤΑΝΙΕΛ ΠΡΑΝΙΤΣ

Δυνατό σουτ του Πράνιτς έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.

42'
    ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ

Κίτρινη καρτα στον Τσαμπούρη της Καλλονής.

45'
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Σέντρα του Τσαμπούρη κεφαλιά του Μάρκοβιτς από τη μικρή περιοχή στέλνει τη μπάλα ψηλά άουτ.

47'
    ΓΚΟΛ ΝΙΚΟΣ ΚΑΛΤΣΑΣ

Ο Μπουμάλ «σκάβει» στον Καλτσά, ο οποίος στοπάρει με το στήθος με πλάτη στο τέρμα και με περιστροφή σώματος σουτάρει δυνατά, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα.

53'
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΜΕΝΤΙ ΑΜΠΕΝΤ

Ο Αμπέντ από δεξιά κάνει σέντρα – σουτ, ο Χογκ δεν μπορεί να μπλοκάρει, η μπάλα χτυπάει στο αριστερό δοκάρι και απομακρύνεται σε κόρνερ.

58'
    ΜΑΡΚΟΥΣ ΜΠΕΡΓΚ
    ΑΛΛΑΓΗ ΜΑΡΚΟΥΣ ΜΠΕΡΓΚ

Ο Μπεργκ στη θέση του Πέτριτς.

65'
    ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΝΤΑΝΙΕΛ ΠΡΑΝΙΤΣ
    68'
    ΑΛΛΑΓΗ ΑΜΠΝΤΟΥΛ ΑΤΖΑΓΚΟΥΝ

Ο Ατζαγκούν στη θέση του Αμπέντ.

72'
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Ο Καλτσάς της Καλλονής σουτάρει δυνατά και στέλνει τη μπάλα άουτ δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

73'
    ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΣΟΣ ΛΑΓΟΣ

Ο Λαγός στη θέση του Εσιέν.

81'
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΜΑΡΚΟΥΣ ΜΠΕΡΓΚ

Σέντρα του Καλτσά ο Μπεργκ πιάνει μονοκόμματο σουτ αλλά ο Χογκ αποκρούει.

88'
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΑΜΠΝΤΟΥΛ ΑΤΖΑΓΚΟΥΝ

Δεύτερο δοκάρι για την ομάδα μας μετά από σέντρα του Μπεργκ και κεφαλιά – «ψαράκι» του Ατζαγκούν.

90'
    ΟΛΙΒΙΕ ΜΠΟΥΜΑΛ
    ΓΚΟΛ ΟΛΙΒΙΕ ΜΠΟΥΜΑΛ

Ο Μπουμάλ μπαίνει στην αντίπαλη περιοχή από αριστερά και με διαγώνιο σουτ πετυχαίνει το πρώτο γκολ του με τη φανέλα του Παναθηναϊκού.

90'
    ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Ο Παναθηναϊκός επικρατεί 2-0 της Καλλονής πετυχαίνοντας την τρίτη σερί νίκη του σε πρωτάθλημα και Κύπελλο.