Το PAO TV έχει τα πλάνα της τελευταίας προπόνησης.

Το πρωί της Πέμπτης οι «πράσινοι» έκαναν πιο χαλαρό πρόγραμμα λόγω του απογευματινού φιλικού. Οι Λέτο, Μολέδο έκαναν γυμναστήριο.

Στο φιλικό με την Οσμανλίσπορ ο Παναθηναϊκός είχε καλές στιγμές για να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο ειδικά σε δυνατό μακρινό σουτ του Μπουμάλ στο 32′, αλλά τελικά έφτασε στο γκολ στο 75ο λεπτό όταν ο Λουντ αξιοποίησε με πλασέ τη συρτή σέντρα του Μέστο. Στο 83ο λεπτό λίγο έλειψε να έρθει το 2-0 από κλέψιμο του Μπεργκ από τον αντίπαλο τερματοφύλακα αλλά ο Λέτο που πήρε την πάσα του Σουηδού άσου άργησε και κόπηκε από τον Μαχμούτ. Τελικά η Οσμανλίσπορ ισοφάρισε στο 88′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρουσέσκου.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ:Στιλ, Μέστο (85′ Μαρινάκης), Κουτρουμπής (85′ Ρέις), Ιβάνοφ, Χουλτ (56′ Χουχούμης), Ζέκα, Λεντέσμα (51′ Λουντ), Μπουμάλ (66′ Λέτο), Βιγιαφάνιες (61′ Βλαχοδήμος), Κλωναρίδης (46′ Αμπέντ), Ιμπάρμπο (66′ Μπεργκ).

Δείτε το βίντεο καιεγγραφείτε δωρεάνστο επίσημο κανάλι του Παναθηναϊκού στο YouTube ώστε να βλέπετε πρώτοι όσα αφορούν το «τριφύλλι».