Αγνώριστοι εμφανίστηκαν οι Νέοι του Παναθηναϊκού στο παιχνίδι με τον Πανιώνιο στους Τράχωνες, με το τελικό 1-1 να είναι απόλυτα δίκαιο βάσει της εικόνας που παρουσίασε η Κ19 των Πρασίνων.

Και όμως όλα ξεκίνησαν ευνοϊκά για το Τριφύλλι. Μόλις στο 12ο λεπτό ήρθε το 0-1 από κόρνερ του Αθανασακόπουλου και κεφαλιά του Σούλτσε. Οι παίκτες του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου πίεσαν και για δεύτερο γκολ, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο με τον Σούλτσε και τον Τζαβίδα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος έχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες με τον Μουντρίχα και τον Χριστογεώργο να αποκρούει ισάριθμες προσπάθειες του παίκτη του Πανιωνίου. Τελικά οι γηπεδούχοι βρήκαν γκολ με κεφαλιά του Τσαπικούνη στο 65ο λεπτό. Το 1-1 παρέμεινε έως το τέλος.

Παναθηναϊκός: Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Ζαγαρίτης, Σπίνος, Σαντικάι, Σερπέζης, Αθανασακόπουλος, Καρβούνης (58′ Αλεξανδρόπουλος), Σαμαράς (58′ Καλομοίρης), Τζαβίδας (80′ Λιούμης), Σούλτσε (63′ Ηλιάδης).