Ακόμα μία νίκη, την έκτη της σε επτά αγωνιστικές, σημείωσε η ομάδα Νέων του Παναθηναϊκού, επικρατώντας 2-0 του Ατρόμητου στο Περιστέρι. Η ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου απέδωσε πολύ καλό ποδόσφαιρο, δεν άφησε κανένα περιθώριο αμφισβήτησης, μπορούσε να πετύχει τουλάχιστον δύο γκολ ακόμα, και δικαίως κέρδισε το χειροκρότημα.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με τον Βαγιαννίδη έπειτα από ωραίο συνδυασμό με τον Σούλτσε. Λίγα λεπτά αργότερα οι Πράσινοι κέρδισαν πέναλτι αλλά ο Ηλιάδης δεν κατάφερε να σκοράρει. Όμως ο ίδιος παίκτης βρήκε δίχτυα στο 28ο λεπτό με όμορφο πλασέ σε αντεπίθεση. Το 0-2 διατηρήθηκε και στο δεύτερο ημίχρονο με τους Πράσινους να έχουν αρκετές καλές ευκαιρίες, με κορυφαία το σουτ του Καρβούνη στο δοκάρι.

Παναθηναϊκός: Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Ζαγαρίτης, Σαντικάι, Σπίνος, Ηλιάδης (Καρβούνης), Αθανασακόπουλος, Σερπέζης, Σούλτσε (Καραγιάννης), Καλομοίρης (Νιάρχος), Τζαβίδας (Σαμαράς).