Μετά από μια άρτια απόδοση η Κ17 του Παναθηναϊκού πέτυχε ευρεία νίκη στον αγώνα με τον Ολυμπιακό, επικρατώντας 6-1. Ήταν μια εμφάνιση που έστειλε μήνυμα ενόψει play offs ότι το Τριφύλλι θα διεκδικήσει τον τίτλο του πρωταθλητή.

Η ομάδα του Κώστα Φρατζέσκου προηγήθηκε στο 4ο λεπτό με πλασέ του Τζαβίδα, με τον αντίπαλο να ισοφαρίζει στο 11′ με τον Κίτσου. Ο Παναθηναϊκός πήρε πάλι προβάδισμα στο σκορ στο 14′ με γκολ του Τόρρα. Το ημίχρονο έκλεισε στο 1-4 με τον Τζαβίδα να σκοράρει ακόμα δύο φορές, στο 24′ με ατομική ενέργεια και στο 30′ σε αντεπίθεση μετά από συνδυασμό με τον Τόρρα. Στο 53′ ο Παναθηναϊκός και πάλι σε αντεπίθεση πέτυχε πέμπτο γκολ με τον Δημοσθενιάδη, ενώ το τελικό 1-6 διαμορφώθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Μπιλάλ.

Παναθηναϊκός: Νικολάου, Πορφυρόπουλος, Παυλάκης, Προδρομίτης, Γωγουβίτης, Τόρρα (75′ Βολάκης), Κωστόπουλος, Κρυπαράκος (83′ Αρσενίου), Τζαβίδας (75′ Πουλιάνος), Δημοσθενιάδης (68′ Μπιλάλ), Στόιος (83′ Μπάκος).