Την έκτη σερί νίκη της στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Κ17 του Παναθηναϊκού! Η ομάδα του Κώστα Φρατζέσκου επικράτησε 4-2 του Πανιωνίου στο «Γ. Καλαφάτης» και διατηρεί τη δεύτερη θέση στη βαθμολογία, η οποία δίνει το δικαίωμα συμμετοχής στα play offs που θα κρίνουν τον πρωταθλητή της εφετινής σεζόν.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο 25ο λεπτό με τον Τζαβίδα και φάνηκε να ελέγχει τον αγώνα. Όμως ο Χαϊκάλης με δύο γκολ μέσα σε μικρό διάστημα έδωσε στον Πανιώνιο προβάδισμα στο ημίχρονο με 2-1, ξυπνώντας τις μνήμες της αναμέτρησης του Οκτωβρίου όταν ο Πανιώνιος είχε αποσπάσει ισοπαλία 2-2. Όμως στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε η μεταμόρφωση προς το καλύτερο. Στο 60′ ο Παυλάκης ισοφάρισε 2-2, στο 83′ ο Φρόκου έδωσε προβάδισμα με 3-2 και το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Μπιλάλ.

Παναθηναϊκός: Νικολάου, Αρσενίου (46′ Μπιλάλ), Παυλάκης, Προδρομίτης (2′ Ζούγρας), Γωγουβίτης (60′ Πουλιάνος), Πορφυρόπουλος, Κρυπαράκος (80′ Φρόκου), Κωστόπουλος, Τζαβίδας, Δημοσθενιάδης (60′ Βολάκης), Στόιος