Μετά από ένα εντυπωσιακό παιχνίδι με διακυμάνσεις στο σκορ και πέντε γκολ σε ένα ημίχρονο, η Κ15 του Παναθηναϊκού επικράτησε 3-2 της ΑΕΚ εκτός έδρας, παραμένοντας στη δεύτερη θέση που οδηγεί στα play offs.

Το σκορ άνοιξε στο 41′ ο Καλοσκάμης, για να διπλασιάσει τα γκολ ο Σπαθάρης στο 46′. Η ΑΕΚ μείωσε στο 48′ με τον Δεληγιαννίδη, αλλά ο Παναθηναϊκός ήταν αποφασισμένος για τη νίκη και στο 50′ ο Παπατριανταφύλλου πέτυχε το 3-1. Το τελικό 2-3 διαμορφώθηκε στο 67′ με πέναλτι του Γιαμτζίδη.

Παναθηναϊκός: Παπανικολόπουλος, Κανάκης, Δάμης, Πιτσώτης, Χασανάγκο, Παπατριανταφύλλου, Κοκκάκης, Καλοσκάμης, Σπαθάρης, Τόμπρας, Διαμαντής. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Γεωργουλάκης, Ορμενάι, Λιναρδάκης, Κατωπόδης.