Η τρομερή πορεία της Κ17 του Παναθηναϊκού συνεχίστηκε με ακόμα μια νίκη. Οι Πράσινοι επικράτησαν 2-1 του Πανιωνίου συμπληρώνοντας 13 σερί νίκες στο πρωτάθλημα Super League. Και συνεχίζουν…

Η ομάδα του Απόστολου Παπαβασιλείου ήταν ανώτερη, κυριάρχησε στο γήπεδο και έφτασε σε μια άνετη νίκη που θα μπορούσε να έχει πολύ ευρύτερο σκορ καθώς το Τριφύλλι είχε δύο δοκάρια, ένα ακυρωθέν γκολ και αρκετές ευκαιρίες.

Το σκορ άνοιξε στο 15′ με σουτ του Ουζουνίδη έξω απ’ την περιοχή, ενώ με τον ίδιο τρόπο διαμορφώθηκε και το 2-0 με τον Χαντζάρα. Οι Πράσινοι ήταν εξαιρετικοί στο α’ ημίχρονο καθώς πέραν των δύο γκολ είχαν δύο δοκάρια, ευκαιρίες κι ένα γκολ που ακυρώθηκε. Στο β’ ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε αλλά και πάλι το Τριφύλλι είχε τον έλεγχο και δεν απειλήθηκε πέραν του τέρματος που πέτυχε ο Πανιώνιος στο 76′.

Η Κ17 του Παναθηναϊκού παραμένει αήττητη απ’ το ξεκίνημα της σεζόν έχοντας συμπληρώσει 20 αγώνες δίχως ήττα!

Παναθηναϊκός: Μπονόβας, Χαντζάρας, Καρούζος, Βενάκης, Βύντρα, Μακρυπίδης (59′ Θεοχάρης), Μαρκεζίνης, Ιωάννου (59′ Γεωργόπουλος), Ουζουνίδης (67′ Ζέκα), Τρίκατζης (81′ Μπουλμπασάς), Τερζής (81′ Κουτρελάκος).

Πανιώνιος: Φαγογένης, Λάκατης, Βαμβούκος, Κοντός, Παλαιολόγος, Σαϊνίδης, Μούζος, Μπεχράκης, Γιάλλαφος, Οθωναίος, Παυλόπουλος.