Με τελικό σκορ 1-2 ο Παναθηναϊκός επικράτησε του ΠΑΟΚ στον πρώτο ημιτελικό των play offs του Πρωταθλήματος Κ17 ΟΠΑΠ, που διεξάγονται στο AEL FC Arena. Ο Μουζακίτης άνοιξε το σκορ για τους «Πράσινους» μόλις στο 4ο λεπτό αλλά ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ισοφαρίσει επτά λεπτά αργότερα με τον Ανδριανόπουλο (11’). Το αποτέλεσμα παρέμεινε ισόπαλο 1-1 μέχρι το τέλος της κανονικής διάρκειας και έτσι το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Στο 94’ ο Μαραθιανός έκανε το 1-2 και έστειλε τον Παναθηναϊκό στον τελικό της διοργάνωσης (Κυριακή 8/5/11 – 15:00). Αντίπαλος της ομάδας μας θα είναι ο Ολυμπιακός, ο οποίος στον έτερο ημιτελικό επικράτησε με 2-1 του Ηρακλή.

ΠΑΟΚ: Στρέζος, Κρινίτσας, Πόποβιτς, Πολύζος (117′ Καρατζάογλου), Ταουσιάνης (60′ Παπαδόπουλος Β.), Ανδριόπουλος (84′ Σαββίδης), Κωνσταντινίδης, Παναγιωτούδης, Δουρμούσης (60′ Αγγελίδης), Παπαδόπουλος Δ.Χ (60′ Καραμπάς), Ιντζίδης

Παναθηναϊκός: Αναγνωστόπουλος, Φαφούτης, Βόσδου, Καστράτι, Ρισβάνης, Ανδρεόπουλος, Μουζακίτης, Δώνης (73′ Υμεράι), Γιαννιτσάνης (115′ Παρτάλης), Σταματάκης (79′ Ελ Γκαμάλ), Ντάγκρας (66′ Μαραθιανός)