Επιστροφή στις επιτυχίες για τους Έφηβους του Παναθηναϊκού, οι οποίοι νίκησαν με 2-0 εκείνους της Καλλονής, στο «Γεώργιος Καλαφάτης», για την έβδομη αγωνιστική του δεύτερου γύρου στον Α’ όμιλο του Πρωταθλήματος Υποδομών Super League Novasports K17.

Οι «πράσινοι» είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού από την αρχή ως το τέλος και δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα. Αντιθέτως, χωρίς να χρειαστεί να… ανεβάσουν στροφές, ήταν εκείνοι που σκόραραν από μια φορά σε κάθε ημίχρονο και πήραν, μάλλον εύκολα, τους τρις βαθμούς…

Συγκεκριμένα, ο Παναθηναϊκός πήρε το προβάδισμα στο 34ο λεπτό, χάρη στο πλασέ του Αποστολάκη μετά από ωραία ατομική προσπάθεια, ενώ η Καλλονή που έμεινε με παίκτη λιγότερο με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα -για εκτός φάσης αντιαθλητικό μαρκάρισμα ποδοσφαιριστή της- δέχθηκε και δεύτερο γκολ στο 85’, από τον Δημήτρουλα που με κοντινό σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα!

ΣΚΟΡΕΡ: 34’ Αποστολάκης, 85’ Δημήτρουλας

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ: Χριστογεώργος, Γκουντούνας (46’ Μαργαρώνης), Ντόκο, Μανιδάκης, Νικολογιάννης, Βαρέσης (46’ Σπίνος), Σκεντεράι (85’ Γιαούπι), Αποστολάκης, Ξεπαπαδάκης (60’ Χριστοδούλου), Δημήτρουλας, Λώλος (85’ Αμπίλας).