Επιστροφή στις νίκες για τους Έφηβους του Παναθηναϊκού που κέρδισαν με 2-0 τους αντίστοιχους της Καλλονής στο Πρωτάθλημα Υποδομών Super League Novasports K17, στο γήπεδο του Διαγόρα Αγίας Παρασκευής, για την έβδομη αγωνιστική του πρώτου γύρου στον Α’ όμιλο της διοργάνωσης.

Σε ένα ματς όπου κυριάρχησε ο πολύ δυνατός αέρας, με αποτέλεσμα να μην παιχθεί ποδόσφαιρο ιδιαίτερων αξιώσεων, το «τριφύλλι» άφησε να περάσει ανεκμετάλλευτο το πρώτο ημίχρονο. Χωρίς παράλληλα να απειληθεί η εστία του από τους γηπεδούχους…

Αντιθέτως, στην επανάληψη, ο Παναθηναϊκός ανέβασε στροφές και κατάφερε να σκοράρει δυο φορές μέσα σε διάστημα 12 λεπτών, φτάνοντας σε μια εύκολη νίκη. Αρχικά, με το πλασέ του Καλομοίρη και ακολούθως με το κοντινό σουτ από τον Δημήτρουλα, ενώ θα πρέπει να σημειωθεί πως αμφότερα τα τέρματα ήρθαν μέσα από ομαδική συνεργασία!

ΣΚΟΡΕΡ: 58’ Καλομοίρης, 70’ Δημήτρουλας

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Χριστογεώργος, Μανιδάκης Ν., Ζερβόπουλος, Βενέτης, Γκουντούνας, Βαρέσης, Αποστολάκης, Ξεπαπαδάκης, Καλομοίρης, Ζώτος (45’ Λώλος), Δημήτρουλας.