Επτά αγωνιστικές, επτά νίκες! Στην Κ15 του Παναθηναϊκού άλλαξαν πολλά πρόσωπα από την περσινή πρωταθλήτρια ομάδα, αλλά φαίνεται ότι η ποιότητα έμεινε αναλλοίωτη. Οι Πράσινοι επικράτησαν 5-3 του ΟΦΗ στο Ηράκλειο και διατήρησαν απόσταση ασφαλείας από τους διώκτες τους.

Ο Παναθηναϊκός μπήκε στο ματς δυνατά και μόλις στο 2ο λεπτό σκόραρε με τον Βολάκη. Δύο λεπτά αργότερα ο ΟΦΗ ισοφάρισε και μάλιστα στο 24′ προηγήθηκε στο σκορ. Η ομάδα του Θωμά Μαυρουδή αντέδρασε. Στο 35′ ήρθε η ισοφάριση σε 2-2 από Κυριόπουλο, σκορ που έμεινε έως το 61ο λεπτό. Σε εκείνο το σημείο ο Αλεβιζάκης έβαλε ξανά τον Παναθηναϊκό οδηγό του σκορ, όμως και πάλι ο ΟΦΗ ισοφάρισε στο 65′. Οι Πράσινοι ήταν αποφασισμένοι να μην αφήσουν βαθμούς στο Ηράκλειο. Στο 78′ ο Καλέργης πέτυχε το τέταρτο γκολ του Τριφυλλιού ενώ το τελικό 3-5 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις από τον Νταμπίζα.
Παναθηναϊκός: Δρανδάκης, Καπαματζιάν, Καλέργης, Σίλας, Αλεβιζάκης,Αγγελόπουλος, Μπολάκης, Προδρομίτης, Δήμος, Κυριόπουλος, Καλοσκάμης.
Αγωνίστηκαν και οι Νταμπίζας, Μπέρκης, Χαχούλης, Τσεβάς.