Η πρώτη ήττα της σεζόν την περασμένη αγωνιστική κόντρα στην ΑΕΚ, ήταν η εξαίρεση του κανόνα για την Κ15 του Παναθηναϊκού. Όπου «κανόνας» μπαίνει η νίκη για τη φετινή ασταμάτητη ομάδα του Θωμά Μαυρουδή. Το νέο θύμα ήταν ο Πανιώνιος που ηττήθηκε κατά κράτος με 3-0 στο «Γ. Καλαφάτης».

Οι Πράσινοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης χάρη σε γκολ των Δήμου, Νταμπίζα. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός έκανε συντήρηση δυνάμεων και τελικά έφτασε στο 3-0 χάρη σε όμορφη εκτέλεση φάουλ του Κυριόπουλου.

Παναθηναϊκός: Δρανδάκης, Καπαματζιάν, Τσιαβός, Ρούσιτ, Προδρομίτης, Αγγελόπουλος, Βολάκης, Χαχούλης, Δήμος, Καλοσκάμης, Νταμπίζας. Αγωνίστηκαν και οι Ψύλλας, Κυριόπουλος, Μπερκής, Ποντίκης, Κατσαρής.