Η Κ15 του Παναθηναϊκού γνώρισε την ήττα στο ντέρμπι με την ΑΕΚ για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League. Μολονότι οι Πράσινοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, δεν κατόρθωσαν να το διατηρήσουν και η Ένωση με ανατροπή και δύο γκολ στο δεύτερο 45λεπτο επικράτησε 2-1 στο γήπεδο των Τραχώνων.

Το Τριφύλλι άνοιξε το σκορ στο 31′ με τον Σουχλάκη, όμως η ΑΕΚ με γκολ του Παπαροϊδάμη στο 50′ και του Παπαδημητρίου στο 73′ γύρισε υπέρ της την κατάσταση και πανηγύρισε τη νίκη.

Παναθηναϊκός: Σπυρόπουλος, Αρβανιτάκης (67′ Ρεμούνδος), Δημακόπουλος (67′ Γαζης), Βύντρα, Τσώμος (70′ Τσάντζαλος), Θεοχάρης, Γκρεμούτης, Χατζηκωνσταντίνου, Σουχλάκης, Αργυρόπουλος (55′ Δήμου), Κίτσας (70′ Μαυρίκος).

ΑΕΚ: Μωυσίδης, Νίτσος (41′ Γεωργίου) Λιγάτος, Μούρτζινος (60′ Σαββίδης) Δελαπόρτας, Παπαροϊδάμης, Μάνος, Παπαδημητρίου, Τσουραμάνης (41′ Στούμπος) Μαρτόπουλος (41′ Κορράκε) Λάμπρου (41′ Φασφαλής).