Ισόπαλο (1-1) έληξε το παιχνίδι της Κ15 του Παναθηναϊκού με την αντίστοιχη ομάδα του ΟΦΗ για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ15. Μολονότι οι Πράσινοι του Βασίλη Παπαδάκη ήταν καθολικά ανώτεροι κι είχαν τρία δοκάρια και μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρουν περισσότερα γκολ, κόλλησαν στην ισοπαλία.

Οι Πράσινοι είχαν δοκάρι στο 10′ με τον Κίτσα και στο 17′ με τον Λόμπα. Ωστόσο, ο ΟΦΗ ήταν η ομάδα που προηγήθηκε στο σκορ πριν από τη λήξη του ημιχρόνου (0-1). Ο Παναθηναϊκός που είχε και τρίτο (!) δοκάρι στο 5ο’ με τον Γκρεμούτη, έφτασε τελικά στην ισοφάριση με γκολ του Δούρου, έπειτα από ασίστ του Ιωάννου, λίγο μετά την είσοδό τού σκόρερ στο ματς στο 65′. Παρά την πίεση και τις μεγάλες ευκαιρίες που έχασαν οι παίκτες του Τριφυλλιού, με αποκορύφωμα χαμένο τετ α τετ στο τελευταίο λεπτό, το σκορ δεν άλλαξε.

Παναθηναϊκός: Σπυρόπουλος, Δημακόπουλος (65′ Ρεμούνδος), Αρβανιτάκης, Γαζής (80′ Τριγώνης), Βύντρα, Θεοχάρης, Λόμπας, Ιωάννου, Κίτσας, Γκρεμούτης, Κουρουνιώτης (65′ Δούρος).