Με ισοπαλία ξεκίνησε η Κ17 του Παναθηναϊκού στη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος της Super League. Οι Πράσινοι έμειναν στο 1-1 στη Λιβαδειά απέναντι στον Λεβαδειακό.

Ο Παναθηναϊκός ήταν εμφανώς ανώτερος του αντιπάλου του από την αρχή της αναμέτρησης. Στο 13′ από κομπίνα σε φάουλ ο Τακεσιάν βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή αλλά σούταρε άστοχα. Ο ίδιος παίκτης στο 25′ έκανε ωραία ατομική ενέργεια όμως και πάλι σούταρε εκτός στόχου. Στο 43′ ο Γεωργουλάκης επιχείρησε διαγώνιο σουτ, στέλνοντας τη μπάλα μόλις άουτ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με αιφνιδιασμό από τους γηπεδούχους αφού στο 50′ προηγήθηκαν στο σκορ με σουτ του Τζεμπελίκου. Οι Πράσινοι πίεσαν για την ισοφάριση και αφού αρχικά στο 56′ ο Τσατάλι νικήθηκε σε τετ α τετ από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, στο 73′ ο Μπρέγκου πέτυχε το 1-1 με σουτ εκτός περιοχής. Ο Παναθηναϊκός άγγιξε το γκολ της νίκης στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με δυνατό σουτ του Σκαρλατίδη εντός περιοχής, το οποίο απέκρουσε με υπερένταση ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού.

Παναθηναϊκός: Αποστολάκης, Σκαρλατίδης, Δουβίκας, Λιναρδάκης, Πόθας, Μπεβάρδος, Γεωργουλάκης, Τακεσιάν (89′ Σώκος), Τσατάλι (62′ Κορρές), Μπρέγκου, Σιάκκας (51′ Ρομάνο).