Η εντυπωδιακή πoρεία της Κ17 του Παναθηναϊκού συνεχίστηκε και στο Περιστέρι, όπου οι Πράσινοι του Απόστολου Παπαβασιλείου επικράτησαν με 4-1 του Ατρόμητου. Οι Πράσινοι πανηγύρισαν την ένατη σερί νίκη τους στο πρωτάθλημα Super League Κ17, ενώ παρέμειναν αήττητοι για 16ο σερί παιχνίδι καθώς αγνοούν την ήττα απ’ το ξεκίνημα της σεζόν!

Οι Πράσινοι άνοιξαν το σκορ στο 13′ με σουτ του Τρίκατζη έξω απ’ την περιοχή αλλά ο Ατρόμητος ισοφάρισε πριν από το τέλος του ημιχρόνου (37′). Το Τριφύλλι μπήκε με αποφασιστικότητα στο β’ ημίχρονο και μόλις στο 51′ πήρε το προβάδισμα στο σκορ με αυτογκόλ, ενώ στο 53′ ο Μπόκος πέτυχε το 1-3 από ασίστ του Σώκου.  Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε στο 79′ ο Τσερεβελάκης από ασίστ του Γεωργόπουλου. Οι Πράσινοι είχαν και δύο δοκάρια με τον Σώκο στο 47′ και τον Κουτρελάκο στο 81′.

Παναθηναϊκός: Ζώγας, Χαντζάρας (79′ Σανδραμάνης), Μπουλμπασάς, Λατιφάι, Καλοσκάμης, Πάνος (63′ Τσερεβελάκης), Μαρκεζίνης, Μακρυπίδης, Μπόκος (53′ Κουτρελάκος), Τρίκατζης (79′ Ντέμπροβα), Σώκος (63′ Γεωργόπουλος).

Ατρόμητος: Κατσάρας, Σπηλιόπουλος, Τσαγδής, Βαρδακώστας, Δημητρίου, Λειβάδαρος, Μάνδαλος, Κώτσης, Ανδριώτης, Σέχου, Ζότο.