Η πανδημία της COVID-19 κράτησε μακριά από τα γήπεδα για 7 μήνες τους νεαρούς ποδοσφαιριστές της Κ19. Το πρωτάθλημα υποδομών επανεκκίνησε με τον Παναθηναϊκό να επικρατεί 3-2 του Ατρομήτου σε ένα ματς που διεξήχθη στο «Γ. Καλαφάτης».

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 3′ με τον Ανδριόπουλο, αλλά γρήγορα – γρήγορα στο 7ο λεπτό ο Παναθηναϊκός κέρδισε πέναλτι και αποβολή του Γεωργόπουλου. Δύο λεπτά αργότερα το πέναλτι αξιοποίησε ο Καρβούνης. Με τον ίδιο τρόπο, με πέναλτι, πήρε εκ νέου το προβάδισμα ο Ατρόμητος στο 15′ χάρη σε εύστοχη εκτέλεση του Ανθουλάκη. Οι Πράσινοι ισοφάρισαν στο 26′ και πέτυχαν το τελικό 3-2 στο 34′, χάρη σε δύο γκολ του Τζαβίδα έπειτα από ισάριθμες ασίστ του Καρβούνη.

Η σύνθεση του Παναθηναϊκού: Χατζηγιαννάκης, Τουρκοχωρίτης, Λαζαρίδης, Ρόμπι, Σιδεράς, Κωστόπουλος, Κριπαράκος, Πορφυρόπουλος, Τζαβίδας, Καρβούνης, Μπιλάλ. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Παυλάκης, Φρόκου, Τόρρα, Καλοσκάμης, Βόσσος.