Καταιγιστική ήταν η Κ19 του Παναθηναϊκού στον Βόλο. Οι Πράσινοι κυριάρχησαν ολοκληρωτικά στο παιχνίδι με τον Βόλο για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K19 και πέτυχαν μια ευρεία νίκη με 4-0 που τους διατηρεί ψηλά στη βαθμολογία. Το Τριφύλλι που προερχόταν απ’ την επικράτηση με 2-0 μεσοβδόμαδα απέναντι στη σλοβακική Τρέντσιν για τον β’ γύρο του Youth League (ακολουθεί η ρεβάνς στις 2 Νοεμβρίου) συνέχισε στο ίδιο μοτίβο και έβγαλε στο γήπεδο στοιχεία της μεγάλης ποιότητας που διαθέτει ως ομάδα.

Ο Παναθηναϊκός άρχισε με αποφασιστικότητα το ματς, όπως το συνηθίζει σε όλες τις αναμετρήσεις, και μόλις στο 2′ βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα. Ο Συμεωνίδης εκτέλεσε κόρνερ και ο Κάτρης με κεφαλιά άνοιξε νωρίς-νωρίς το σκορ. Οι Πράσινοι διατήρησαν τον καλό ρυθμό στο παιχνίδι τους δημιουργώντας αμέτρητες απειλητικές φάσεις: στο 12′ με τον Καλοσκάμη, στο 17′ με τον Σπαθάρη, στο 24′ με τον Νταμπίζα, στο 26′ και το 27′ ξανά με τον Κάτρη. Τελικά στο 30′ το Τριφύλλι επικύρωσε την ανωτερότητά του με ακόμα ένα γκολ. Ο Καλοσκάμης έκανε ωραία ατομική ενέργεια, πάσαρε προς τον Καλό, ο οποίος με μια επαφή έστρωσε για τον Νταμπίζα, που εκτέλεσε άψογα στο πρώτο δοκάρι για το 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Βαγγέλη Σάμιου και του Ανδρέα Ντρένοβα διατήρησαν τον απόλυτο έλεγχο στο παιχνίδι φτάνοντας στην επίτευξη ακόμα δύο γκολ. Στο 76′ ο Καλοσκάμης σούταρε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Ναλιτζής «έγραψε» το 0-3, ενώ στο 83′ έπειτα από θαυμάσια ομαδική προσπάθεια, ο Λιατίφης πάσαρε για τον Ναλιτζή, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 0-4 σκοράροντας για δεύτερη φορά σε επτά λεπτά.

Παναθηναϊκός: Παναγάκος, Τσεβάς, Παυλάκης, Κάτρης, Φικάι, Σπαθάρης (70′ Τσιάβος), Συμεωνίδης (60′ Λιατίφης), Καλοσκάμης, Νότας (70′ Κυριόπουλος), Καλός (70′ Βολάκης), Νταμπίζας (65′ Ναλιτζής).