Επιβλητική ήταν η εμφάνιση της Κ17 του Παναθηναϊκού, που πανηγύρισε μια θριαμβευτική νίκη στην Κρήτη επί του ΟΦΗ με 8-0 για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ17! Οι Πράσινοι ήταν καταιγιστικοί και έφτασαν στη μεγαλύτερη εφετινή επικράτησή τους (μετά το 6-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης) επιστρέφοντας παράλληλα στις νίκες μετά από δύο αρνητικά αποτελέσματα. Η ομάδα του Απόστολου Παπαβασιλείου έπαιξε εξαιρετικό ποδόσφαιρο έχοντας επιθετικό πλουραλισμό και οχτώ διαφορετικούς σκόρερ!

Το σκορ άνοιξε στο 21′ με τον πρώτο σκόρερ της ομάδας Ρομάνο (έφτασε τα δέκα γκολ), ο οποίος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Μπρέγκου. Στο 28′ μετά από σουτ του Μπεβάρδου στο δοκάρι, ο Αποστόλου πήρε το ριμπάουντ γράφοντας το 0-2. Μόλις δύο λεπτά αργότερα (30′) ο Γεωργουλάκης έκλεψε, ο Σώκος έστρωσε για τον Μπεβάρδο, ο οποίος πέτυχε το 0-3, ενώ στο 34′ από ασίστ του Μπρέγκου, ο Σώκος πέρασε και τον τερματοφύλακα σκοράροντας για τέταρτη φορά για το Τριφύλλι. Το εκρηκτικό διάστημα του Παναθηναϊκού στο α’ ημίχρονο (με τέσσερα γκολ σε δέκα λεπτά!) ολοκληρώθηκε στο 38′, οπότε ο Γεωργουλάκης έβγαλε την ασίστ και ο Μπρέγκου διαμόρφωσε το 0-5.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πράσινοι ανέβασαν ρυθμούς προς το φινάλε σκοράροντας άλλα τρία γκολ σε ένα επτάλεπτο! Στο 79′ ο Σιάκκας έδωσε την τελική πάσα για τον Τακεσιάν που πέτυχε το 0-6, στο 83′ ο Ρομάνο έστρωσε για τον Σιάκκα που πλάσαρε ωραία για το 0-7 και στο 86′ ο Τσέλιος μετά από ασίστ του Τακεσιάν διαμόρφωσε το άκρως εντυπωσιακό 0-8.

ΟΦΗ: Μαθιουδάκης, Νινιράκης, Τσερεβελάκης, Καλαϊτζάκης, Μπλίντο, Κωνσταντακόπουλος, Τακάκης, Βιδιαδάκης, Πατραμάνης, Πορτοκαλίδης, Πατηράκης.

Παναθηναϊκός: Ντέλλας, Σκαρλατίδης, Μακρυγιάννης (61′ Βενάκης), Λιναρδάκης, Καλοσκάμης (54′ Πόθας), Αποστόλου (71′ Τσέλιος), Γεωργουλάκης (61′ Σιάκκας), Μπεβάρδος, Σώκος, Μπρέγκου (61′ Τακεσιάν), Ρομάνο.