Ονειρεμένη εκκίνηση έκανε η Κ19 του Παναθηναϊκού στο πρωτάθλημα της Super League Κ19. Η πρωταθλήτρια της περασμένης σεζόν, έχοντας ανανεώσει σε μεγάλο βαθμό το ρόστερ της, κυριάρχησε ολοκληρωτικά και επικράτησε με 4-0 του Λεβαδειακού στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις της ΕΠΣ Βοιωτίας, κάνοντας ιδανική πρεμιέρα στη νέα αγωνιστική περίοδο. Κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες λόγω υπερβολικής ζέστης, το παιχνίδι μετετράπη σε επιθετικό μονόλογο του Τριφυλλιού, που θα μπορούσε να έχει πετύχει μια ακόμα ευρύτερη νίκη. Σκόρερ για την ομάδα του Βαγγέλη Σάμιου ήταν οι Βολάκης, Κυριόπουλος (2) και Νικολετόπουλος.

Ο Παναθηναϊκός μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και πήρε τα ηνία απ’ το πρώτο λεπτό. Οι Πράσινοι έχασαν τρεις καλές ευκαιρίες μόλις στο πρώτο 15λεπτο με Καλοσκάμη, Βολάκη και Νταμπίζα προτού φτάσουν στην επίτευξη του παρθενικού γκολ της σεζόν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βολάκη στο 20’.

Παρά το προβάδισμα νωρίς στο ματς, οι παίκτες του Τριφυλλιού συνέχισαν την πίεσή τους κυνηγώντας ένα δεύτερο γκολ, το οποίο ήρθε στο 27’ έπειτα από ωραία ατομική προσπάθεια από δεξιά και εύστοχο σουτ του Κυριόπουλου (0-2).

Η κυριαρχία του Παναθηναϊκού συνεχίστηκε και στο β’ ημίχρονο με τον Νταμπίζα και τον Κυριόπουλο να χάνουν καλές ευκαιρίες για να σκοράρουν στο 52’ και το 53’. Τελικά τα γκολ, που άξιζαν οι Πράσινοι βάσει της απόδοσής τους, ήρθαν στο τελευταίο 20λεπτο με δύο εκτελέσεις σε διάστημα δύο λεπτών! Αρχικά στο 70’ ο Κυριόπουλος έγραψε το 0-3 με σουτ στην κίνηση μετά από σέντρα του Λάζαρη, ενώ το τελικό 0-4 διαμόρφωσε στο 71′ με κεφαλιά ο Νικολετόπουλος έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Σπαθάρη.

Παναθηναϊκός: Λίλο, Κοκκάκης, Παυλάκης (45′ Σπαθάρης), Ποπιέλα, Πιτσώτης, Λιατίφης (60′ Λάζαρης), Κυριόπουλος, Συμεωνίδης (70’ Ναλιτζής), Νταμπίζας, Καλοσκάμης (38’ Τσιάβος), Βολάκης (60’ Νικολετόπουλος).