Η Κ15 του Παναθηναϊκού άρχισε με ισοπαλία την πορεία της στη Β’ φάση του πρωταθλήματος Super League Κ15. Oι Πράσινοι του Βασίλη Παπαδάκη, που έμειναν στο 1-1 εντός έδρας με τον Αστέρα Τρίπολης, διατήρησαν για πέμπτο σερί ματς το αήττητό τους καθώς προέρχονταν από τέσσερις συνεχόμενες νίκες.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο α’ ημίχρονο χωρίς πολλές φάσεις. Ωστόσο, οι Πράσινοι είχαν μια καλή στιγμή προς το φινάλε του 45λεπτου με σουτ του Σταμένη που κατέληξε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Τριφύλλι ανέβασε ρυθμό, πήρε τα ηνία αλλά κόντρα στη ροή του αγώνα δέχθηκε γκολ στο 55′ απ’ τον Κοντράσι. Ο Παναθηναϊκός αύξησε την πίεσή του μετά το γκολ και είχε μια τεράστια ευκαιρία στο 60′ με τον Σταμένη, το σουτ του οποίου σταμάτησε στο δοκάρι έπειτα από τετ α τετ. Τελικά οι Πράσινοι και ο Σταμένης βρήκαν πέντε λεπτά αργότερα το γκολ που άξιζαν και δικαιούνταν βάσει απόδοσης. Στο 65′ ο Καλμπουρτζής νικήθηκε στο τετ α τετ αλλά ο Σταμένης πήρε το ριμπάουντ και ισοφάρισε σε 1-1, σκορ που δεν άλλαξε μέχρι τέλους.

Παναθηναϊκός: Γείτονας, Καλμπουρτζής, Γκρέμπι (75′ Μπινιάρης), Λάβδας, Σέμος, Καρό, Νταμπίζας (50′ Παπακώστας), Καραγκούνης (75′ Λελούδας), Σταμένης, Τουνουσίδης (75′ Λαζαρίδης), Δανιηλίδης (60′ Γκαρτζονίκας).

Αστέρας Τρίπολης: Τσομπανίδης, Γιακουμής (65′ Βεργέτης), Κόρο, Νίκου (73′ Κοψαύτης), Βουνάτσος, Κωνσταντόπουλος, Αδάμος (55′ Ζορμπαλάς), Ζόγκου, Κοντράσι, Πιέρρος, Δουρής (73′ Ματθαιόπουλος)