Η Κ15 του Παναθηναϊκού ήταν ανώτερη αλλά έμεινε στο 1-1 με τον Πανιώνιο σε ματς για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ15 στο γήπεδο του Αλίμου.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο α’ ημίχρονο με ευκαιρίες και απ’ τις δυο ομάδες. Οι Πράσινοι θα μπορούσαν να έχουν ανοίξει το σκορ στο 35′ με τον Τουνουσίδη μετά από σέντρα του Παπαχαραλάμπους, όμως ο γκολκίπερ του Πανιωνίου απέκρουσε διατηρώντας το 0-0 στο ημίχρονο.

Οι Πράσινοι πήραν πλήρως τον έλεγχο του παιχνιδιού στο β’ ημίχρονο χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες. Τελικά η ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη βρήκε το γκολ που δικαιούτο στο 60′ με τον Παπαχαραλάμπους, ο οποίος έπιασε ένα καταπληκτικό σουτ απ’ τη δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής.  Το Τριφύλλι διατήρησε τα ηνία στο ματς, συνέχισε να κυνηγά το γκολ αλλά δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις (80+3′) για το τελικό 1-1.

Πανιώνιος: Μέρδης, Λάκατης, Μουράκης, Λατάρης, Γαβαλάς, Σμαραγδάκης, Γρίμας, Αρμάος, Αδάμ, Παναγής, Μπαϊραμίδης.

Παναθηναϊκός: Γείτονας, Γκαρτζονίκας (55′ Τσίγκας), Λαζαρίδης (50′ Γκρέμπι), Λάβδας, Σέμος, Μπινιάρης (50′ Καρό), Νταμπίζας (50′ Παπακώστας), Καραγκούνης (60′ Λιούτας), Παπαχαραλάμπους, Τουνουσίδης, Δελήμπεης.