Η Κ19 του Παναθηναϊκού πέτυχε δύο γκολ, είχε ένα δοκάρι και ευκαιρίες αλλά δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης στο 91′ και έφυγε με την ισοπαλία (2-2) απ’ τον Βόλο.

Οι Πράσινοι του Ανδρέα Ντρένοβα θα μπορούσαν να έχουν σκοράρει στο α’ ημίχρονο καθώς είχαν δύο καλές στιγμές με τον Λιατίφη στο 9′ και το 10′ και με τον Λάζαρη στο 36′. Τελικά το 45λεπτο έληξε ισόπαλο δίχως γκολ (0-0).

Λίγο μετά την έναρξη του β’ ημιχρόνου ο Λάζαρης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ στο 50′ (0-1). Όμως αμέσως μετά (51′) ο ο Βόλος κατόρθωσε να ισοφαρίσει (1-1). Το Τριφύλλι κυνήγησε ένα δεύτερο γκολ κι αφού είχε δοκάρι στο 60′ με τον Μπεβάρδο, πέτυχε το 2-1 ξανά με τον Λάζαρη, ο οποίος έφτασε τα 17 τέρματα  στο εφετινό πρωτάθλημα!

Ο Παναθηναϊκός είχε την ευκαιρία στο 81′ για να τελειώσει το παιχνίδι με ευκαιρία του Σπαθάρη, αλλά τελικά ο Βόλος έφτασε στην ισοφάριση στο 91′ διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Βόλος: Καλαμπούκας, Λυκουρίνος, Σακελλάρης, Αλεξιάδης, Χαβαλές, Θεοχάρης, Βαϊνόπουλος, Τζαφέρι, Καφετζή, Νταϊλάνι, Λεγκίσι.

Παναθηναϊκός: Κοντογιώργης, Σκαρλατίδης (65′ Κοκκάκης), Διαμαντής, Λιναρδάκης, Νικολετόπουλος, Μπεβάρδος, Λιατίφης, Μπρέγκου (83′ Τακεσιάν), Ρομάνο, Νότας (65′ Σπαθάρης), Λάζαρης (80′ Καραγκούνης).