Συναρπαστικό, έστω και χωρίς νικητή, ήταν το ντέρμπι του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό για τη 2η αγωνιστική της β’ φάσης του πρωταθλήματος Super League Κ17. Το παιχνίδι, που έγινε στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη, έληξε ισόπαλο 2-2 αλλά είχε σασπένς μέχρι το φινάλε, οπότε οι Πράσινοι πέτυχαν το γκολ της ισοφάρισης.

Το Τριφύλλι πήρε προβάδισμα στο 16′ με σουτ του Μαρκεζίνη έξω απ’ την περιοχή, σκορ (0-1) που διατήρησε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Ήταν ένα διάστημα κατά το οποίο οι παίκτες του Απόστολου Παπαβασιλείου είχαν εξαιρετική απόδοση διατηρώντας απόλυτα τον έλεγχο στην αναμέτρηση.

Στο β’ ημίχρονο ο Ολυμπιακός πήρε τα ηνία στο ματς και με δύο γκολ στο 48′ και το 70′ κατόρθωσε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση (από 0-1 σε 2-1). Ωστόσο, οι Πράσινοι ισορρόπησαν, πήραν τον έλεγχο, πίεσαν τους Ερυθρόλευκους και στο τέλος βρήκαν το γκολ που άξιζαν βάσει απόδοσης. Στο 90′ ο Μπόκος έβγαλε την ασίστ για τον Λατιφάι, ο οποίος έγραψε το τελικό 2-2.

Ολυμπιακός: Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Φράγκος, Καρκατσαλής, Σουλανιάκου, Φίλης, Κτενάς, Λάνα, Μπιμπίκας, Δαρβίρας, Βασιλακόπουλος.

Παναθηναϊκός: Ζώγας, Χαντζάρας (75′ Καρούζος), Μπουλμπασάς, Βενάκης (60′ Λατιφάι), Καλοσκάμης, Πάνος, Μαρκεζίνης, Τσερεβελάκης (71′ Σώκος), Μπόκος, Τρίκατζης (60′ Τερζής), Γεωργόπουλος (75′ Ουζουνίδης).