Η Κ15 του Παναθηναϊκού γνώρισε την ήττα με 1-0 από την αντίστοιχη ομάδα του Ατρόμητου στο γήπεδο των Τραχώνων για την 3η αγωνιστική της Β’ φάσης του πρωταθλήματος. Οι Πράσινοι ήταν ανώτεροι καθόλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, έχασαν πολλές και κλασικές ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσαν να μετουσιώσουν την υπεροχή τους σε γκολ.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη έχασε αρκετές ευκαιρίες με όλους τους πιθανούς και… απίθανους τρόπους! Με το σκορ στο 0-0, οι Πράσινοι αύξησαν την πίεσή τους στο β’ ημίχρονο δημιουργώντας κι άλλες κλασικές ευκαιρίες με αποκορύφωμα το δοκάρι του Παπαχαραλάμπους στο 55′.

Αντί όμως να προηγηθεί στο σκορ το Τριφύλλι, ο Ατρόμητος ήταν η ομάδα που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 60′ σε μια κόντρα επίθεση. Η ομάδα του Περιστερίου άντεξε μέχρι τέλους στην πίεση του Παναθηναϊκού φτάνοντας σε μια απρόσμενη -βάσει της συνολικής εικόνας του αγώνα- επικράτηση.

Παναθηναϊκός: Μουστάκας, Καλμπουρτζής (65′ Γκαρτζονίκας), Σέμος, Λάβδας, Γκρέμπι, Μπινιάρης (65′ Λαζαρίδης), Καραγκούνης, Παπακώστας (60′ Καρό), Παπαχαραλάμπους (60′ Τουνουσίδης), Σταμένης, Δανιηλίδης (70′ Λελούδας).