Η Κ15 του Παναθηναϊκού γνώρισε την ήττα με 1-0 απ’ την αντίστοιχη ομάδα του Ολυμπιακού στο ντέρμπι του πρωταθλήματος Super League K15. Οι Πράσινοι, έπειτα από δύο σερί νίκες στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος, ηττήθηκαν για πρώτη φορά, σε ένα ματς που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Προοδευτικής και κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Ο Παναθηναϊκός απείλησε πρώτος έχοντας δοκάρι σε μακρινό σουτ του Λόμπα αλλά ο Ολυμπιακός ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ με τον Τρικαλιώτη. Οι Πράσινοι που αδικούνται απ’ το τελικό αποτέλεσμα βάσει της απόδοσής τους, προσπάθησαν να αντιδράσουν, πίεσαν για να ισοφαρίσουν κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, είχαν ευκαιρίες για να το κάνουν δύο φορές με τον Ιωάννου και τον Λόμπα και μία με τον Βύντρα και τον Χατζηκωνσταντίνου, αλλά δεν κατάφεραν να αποτρέψουν την ήττα. Μια σημαντική επέμβαση είχε στο ενεργητικό του και ο Σταμέλλος σε τετ α τετ των Ερυθρόλευκων.

Ολυμπιακός: Χριστοδουλόπουλος, Βρυώνης, Καππάτος, Νουχάι, Ποτουρίδης, Λάνα, Τρικαλιώτης, Κάπελας, Μιχαηλίδης, Μπαντής, Καμάς.

Παναθηναϊκός: Σταμέλλος, Χατζηκωνσταντίνου, Δημακόπουλος (70′ Κουρουνιώτης), Βύντρα, Γαζής, Θεοχάρης (70′ Τριγώνης), Δούρος (40′ Αρβανιτάκης), Ρεμούνδος (40′ Ιωάννου), Σουχλάκης (70′ Τσάντζαλος), Λόμπας, Κίτσας.