Η Κ19 του Παναθηναϊκού ηττήθηκε με 2-1 στο Αγρίνιο απ’ την αντίστοιχη ομάδα του Παναιτωλικού για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ19. Οι Πράσινοι είχαν καλύτερη εικόνα στο α’ ημίχρονο αλλά δεν μετουσίωσαν σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, ενώ στο β’ ημίχρονο πληγώθηκαν από μια αντεπίθεση των γηπεδούχων.

Ο Παναιτωλικός άνοιξε το σκορ στο 11′ με τον Γιωτόπουλο έπειτα από πάσα στην πλάτη της άμυνας του Τριφυλλιού. Οι Πράσινοι αντέδρασαν άμεσα, κι αφού έχασαν μια ευκαιρία με τον Λιατίφη στο 16′ κι είχαν δοκάρι με τον Σπαθάρη στο 22′, ισοφάρισαν (1-1) στο 25′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λάζαρη. Ο Παναθηναϊκός θα μπορούσε να έχει πετύχει την ανατροπή μετά από πλαγιοκόπηση του Λάζαρη στο 30′. Τελικά ο Παναιτωλικός πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 73′ με τον Μορφάκη, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Παναιτωλικός: Λέσι, Γαλιάτσος, Σκούρτης, Μάνος, Βλαχοδήμος, Ράδος, Κονσούρης, Νικολάου, Μορφάκης, Καβαλλάρης, Γιωτόπουλος.

Παναθηναϊκός: Παναγάκος, Κοκάκκης, Διαμαντής (58′ Καμαρός), Πιτσώτης, Κάτρης, Λιατίφης (36′ Ορμενάι), Ρομάνο (58′ Γεωργουλάκης), Νικολετόπουλος (75′ Μπεβάρδος), Νότας, Σπαθάρης (58′ Αιμ. Βαγιανίδης), Λάζαρης.