Μετά από μάχη που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, η ομάδα Κ17 του Παναθηναϊκού ηττήθηκε 3-1 από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού στο Ρέντη για το πρωτάθλημα της Super League K17.

Το παιχνίδι είχε διαφορετική εικόνα σε κάθε ημίχρονο. Στο πρώτο 45λεπτο ο Παναθηναϊκός ήταν εμφανώς καλύτερος και έχασε καλές ευκαιρίες να προηγηθεί στο σκορ στο 8′ με σουτ του Μπρέγκου, το οποίο έστειλε τη μπάλα άουτ και στο 18′ σε πλασέ του Γεωργουλάκη με τον Κουρακλή να μπλοκάρει τη μπάλα. Παρά ταύτα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 21′ με πλασέ του Κωστούλα, έπειτα από μπαλιά στην «πλάτη» της άμυνας του Τριφυλλιού. Η απάντηση ήρθε στο αμέσως επόμενο λεπτό με σουτ του Μαρκεζίνη έξω από την περιοχή που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του ΟΣΦΠ. Και στο 30′ χάθηκε μοναδική ευκαιρία για τους Πράσινους να προηγηθούν όταν το σουτ του Τσέλιου απέκρουσε με υπερένταση ο γκολκίπερ των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και μέσα σε ένα δίλεπτο ουσιαστικά πήραν τη νίκη. Στο 72′ ο Σούφκα γύρισε τη μπάλα στην περιοχή και ο Κωστούλας με πλασέ σκόραρε, ενώ στο 73′ ο σκόρερ των δύο πρώτων γκολ κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Μουζακίτης.

Ολυμπιακός: Κουρακλής, Κουτσόπουλος, Αλαφάκης, Ντάμα, Παναγάκος, Φίλης (46′ Σούφκα), Πνευμονίδης (72′ Δαρβίρας), Λιατσίκουρας, Κωστούλας (77′ Πλιώνης), Μουζακίτης (77′ Κτενάς), Λίγδας (46′ Τουφάκης).

Παναθηναϊκός: Αποστολάκης, Μακρυπίδης, Μακρυγιάννης, Καλοσκάμης, Βενάκης, Πόθας (54′ Μπεβάρδος), Γεωργουλάκης, Μαρκεζίνης (80′ Σιάκκας), Τσέλιος (72′ Σώκος), Μπρέγκου (80′ Τσατάλι), Ρομάνο (80′ Αποστόλου).