Η Κ19 του Παναθηναϊκού γνώρισε την ήττα με 1-0 στην έδρα του Πανσερραϊκού για τη 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ19. Οι Πράσινοι δεν είχαν καλή απόδοση στο α’ ημίχρονο, ενώ δέχθηκαν κι ένα απρόσμενο γκολ που θα μπορούσε να έχει αποφευχθεί. Στο 11′ οι γηπεδούχοι έκλεψαν την μπάλα στην περιοχή του Τριφυλλιου και πέτυχαν ένα εύκολο γκολ για το 1-0, σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στο β’ ημίχρονο οι Πράσινοι ανέβασαν αισθητά την απόδοσή τους, πίεσαν τον αντίπαλο, έχασαν ευκαιρίες με τον Σπαθάρη και τον Λάζαρη, αλλά το γκολ δεν ήρθε και η ήττα δεν αποφεύχθηκε.

Πανσερραϊκός: Τσομπανίδης, Κόκκινος, Παπαδημητρίου, Καλιόγλου, Χάβος, Κοσμίδης, Πρέστι, Μυλωνάς, Αλειφερόπουλος, Μαυρόπουλος, Ματσικόπουλος.

Παναθηναϊκός: Παναγάκος, Σκαρλατίδης, Δουβίκας (60′ Γεωργουλάκης), Λιναρδάκης, Νικολετόπουλος, Βαγιαννίδης (46′ Λιατίφης), Ορμενάι (46′ Τακεσιάν), Σπαθάρης, Ρομάνο, Νότας, Λάζαρης.