Με το αριστερό ξεκίνησε η Κ19 του Παναθηναϊκού τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα Super League K19. Οι Πράσινοι ηττήθηκε 2-1 από τον ΠΑΣ στα Ιωάννινα, δεχόμενοι γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 22’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κύρκου. Ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε στο 35’ με πλασέ του Καλοσκάμη έπειτα από ασίστ του Βολάκη. Το τελικό σκορ διαμόρφβσε ο Σκουτέλιας στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΠΑΣ Γιάννινα: Βρακάς, Πήλιος, Ρίζος, Γωγουβίτης, Ντόντης, Μπέλλος, Γερονικολός, Τσίρης, Φερεντίνος, Κύρκος, Ζώνιος.

Παναθηναϊκός: Λίλο, Καμαρός, Παυλάκης, Καρνέσης, Προδρομίτης, Λιατίφης (58’ Συμεωνίδης), Κρυπαράκος (73’ Καλός), Κωστόπουλος, Μπιλάλ (73’ Νταμπίζας), Καλοσκάμης (73’ Κυριόπουλος), Βολάκης (88’ Τσιάβος).