Με μια καταιγιστική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο η Κ19 του Παναθηναϊκού πέτυχε τέσσερα γκολ και έφυγε με τη νίκη απ’ την έδρα του Ατρόμητου. Η ομάδα του Ανδρέα Ντρένοβα, που προηγήθηκε με 0-4 στο πρώτο 45λεπτο, επικράτησε με 2-4 και επέστρεψε στις νίκες για το πρωτάθλημα K19 της Super League.

Το Τριφύλλι κυριάρχησε ολοκληρωτικά στο πρώτο ημίχρονο σκοράροντας τέσσερα τέρματα, ενώ είχε ευκαιρίες στη διάρκεια της αναμέτρησης και για άλλα γκολ.

Οι Πράσινοι μπήκαν με μεγάλη ορμή στο γήπεδο και μόλις στο 4′ άνοιξαν το σκορ με πολύ ωραίο σουτ του Ρομάνο έξω απ’ την περιοχή. Με τη συμπλήρωση 20 λεπτών το Τριφύλλι σκόραρε για δεύτερη φορά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λάζαρη (το κέρδισε ο Νότας), ενώ μόλις στο 23′ ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 0-3 με αυτογκόλ του Γκόλφη έπειτα από σέντρα του Λάζαρη. Το καταπληκτικό ημίχρονο του Τριφυλλιού ολοκληρώθηκε με ένα τέταρτο τέρμα στις καθυστερήσεις (45+2′). Το πέτυχε ο Νότας μετά από πάσα του Ρομάνο διαμορφώντας το εντυπωσιακό 0-4.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού των Πρασίνων έπεσε και ο Ατρόμητος βρήκε την ευκαιρία να μειώσει το σκορ στο 53′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βαμβακούση (1-4), ενώ είχε και δοκάρι στο 67′. Το τελικό 2-4 διαμορφώθηκε στο 82′ με γκολ του Μπέκου.

Ατρόμητος: Σαρακινλής, Γκόλφης, Σαρηγιάννης, Μπέης, Κορομηλάς, Βαμβαλούσης, Κοπανίδης, Μπάτος, Πιζάνιας, Γκέζος, Τσαγγάρης.

Παναθηναϊκός: Ντέλλας Γρίβας, Σκαρλατίδης (70′ Νικολετόπουλος), Διαμαντής (70′ Δουβίκας), Λιναρδάκης, Κοκκάκης, Μπεβάρδος (65′ Βαγιαννίδης), Λιατίφης, Μπρέγκου (65′ Σπαθάρης), Ρομάνο, Νότας (70′ Καραγκούνης), Λάζαρης.