Η ξέφρενη πορεία της Κ19 του Παναθηναϊκού συνεχίζεται! Οι Πράσινοι του Ανδρέα Ντρένοβα ήταν καταιγιστικοί για ακόμα ένα ματς επικρατώντας με 4-2 του Βόλου στο αθλητικό κέντρο Γ. Καλαφάτης. Το Τριφύλλι πανηγύρισε την έκτη σερί νίκη του στο πρωτάθλημα Super League Κ19, διάστημα κατά το οποίο έχει πετύχει δύο «5άρες» και δύο «4άρες» έχοντας σκοράρει 23 γκολ σε έξι ματς!

Οι Πράσινοι πήραν εξαρχής τα ηνία στο ματς, πίεσαν, δημιούργησαν ευκαιρίες με Ναλιτζή, Ορμενάι και Λάζαρη, είχαν δοκάρι με τον Ρομάνο στο 15′ κι έφτασαν στην επίτευξη του πρώτου γκολ στο 25′ με σουτ του Ναλιτζή έξω απ’ την περιοχή (1-0).

Στο 32′ ο Βόλος κατόρθωσε να ισοφαρίσει (1-1) με εκτέλεση πέναλτι του Θεοχάρη αλλά απ’ το 41′ έμεινε με παίκτη λιγότερο στο γήπεδο λόγω αποβολής. Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο αλλά στο δεύτερο 45λεπτο οι Πράσινοι μπήκαν στο γήπεδο με στόχο να πιέσουν ακόμα περισσότερο προκειμένου να σκοράρουν νωρίς και να «τελειώσουν» το παιχνίδι. Και τα κατάφεραν με δύο γκολ σε διάστημα έξι λεπτών. Στο 55′ ο Σπαθάρης πέτυχε το 2-1 και στο 61′ ο ίδιος παίκτης -μετά από σέντρα του Ρομάνο- διαμόρφωσε το 3-1.

Οι Πράσινοι έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους πετυχαίνοντας ένα τέταρτο γκολ στο 79′ με τον Λιατίφη μετά από εκτέλεση κόρνερ, ενώ το μόνο που κατόρθωσε να πετύχει ο Βόλος ήταν να μειώσει σε 4-2 στο 81′ με νέα εκτέλεση πέναλτι του Νταϊλάνι.

Παναθηναϊκός: Καρακασίδης, Καμαρός (Κοκκάκης), Διαμαντής, Νικολετόπουλος, Κάτρης, Βαγιαννίδης (68′ Λιατίφης), Ορμενάι (55′ Μπρέγκου), Σπαθάρης (78′ Τακεσιάν), Ρομάνο (68′ Νότας), Λάζαρης, Ναλιτζής.

Βόλος: Χάιτας, Λυκουρίνος, Σακελλάρης, Γαβριηλίδης, Χαβαλές, Θεοχάρης, Βαϊνόπουλος, Τσελεμπάκης, Καφετζή, Νταϊλάνι, Λεγκίσι.