Οι Πράσινοι υποδέχθηκαν τον ΠΑΟΚ για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League Κ19 και εξασφάλισαν τους τρεις βαθμούς σκοράροντας δις από το πρώτο ημίχρονο!

Η ομάδα του Αντρέα Ντρένοβα αν και χρειάστηκε να κάνει αναγκαστική αλλαγή από τα πρώτα λεπτά, βρήκε το δρόμο για τα δίχτυα στο 10′ χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λάζαρη. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 43’ διπλασίασε τα τέρματα του Τριφυλλιού με ωραίο τελείωμα σε ξαφνική επίθεση, έχοντας βρεθεί σε πλεονεκτική θέση από αριστερά.

Ο ΠΑΟΚ πίεσε αρκετά στο δεύτερο μέρος και μείωσε στο τελικό 2-1 στο 90’ με τον Τσομπάνη έπειτα από έμμεσο που εκτελέστηκε στην περιοχή των Πράσινων.

Παναθηναϊκός: Παναγάκος, Κοκκάκης (3’ Καμαρός), Διαμαντής, Πιτσώτης, Λιναρδάκης, Κάτρης, Ρομάνο (75’ Τακεσιάν), Ορμενάι (60’ Νικολετόπουλος), Νότας (75’ Κλάψας), Μπρέγκου (60’ Σπαθάρης), Λάζαρης

ΠΑΟΚ: Κιάτος, Πανικίδης, Δεληγιάννης, Φίλων (75’ Πασαχίδης), Καστίδης, Σνάουτσνερ (72’ Παπαγεωργίου), Πολιτάκης (46’ Τσομπάνης), Καλόγηρος, Χατσίδης, Γκούμας (83’ Κεσίδης), Βασιλειάδης (46’ Καλαϊτζίδης)